REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaAmerykanin, który zapobiegł zamachowi we Francji, raniony w Kalifornii

Amerykanin, który zapobiegł zamachowi we Francji, raniony w Kalifornii

-

Od lewej: Anthony Sadler, Alek Skarlatos i Spencer Stone fot.Michael Reynolds/EPA
Od lewej: Anthony Sadler, Alek Skarlatos i Spencer Stone fot.Michael Reynolds/EPA

Amerykański żołnierz, który w sierpniu wraz z dwoma kolegami zapobiegł zamachowi w pociągu na trasie Paryż-Amsterdam, został kilkakrotnie dźgnięty w Sacramento w Kalifornii – poinformował w czwartek rzecznik sił powietrznych USA. Stan mężczyzny jest stabilny.

Rzecznik Christopher Karns przekazał, że okoliczności zajścia są niejasne i sprawą zajmuje się lokalna policja. Jak dodał, ranny – 23-letni Spencer Stone – przebywa w szpitalu, a jego stan jest stabilny.

REKLAMA

Według telewizji NBC incydent miał miejsce w środę wieczorem.

Stone, który jest żołnierzem sił powietrznych, oraz dwaj jego koledzy – 23-letni student Anthony Sadler i 22-letni członek Gwardii Narodowej stanu Oregon Alek Skarlatos – zasłynęli bohaterską postawą, gdy pod koniec sierpnia obezwładnili uzbrojonego mężczyznę w pociągu Thalys na trasie Amsterdam-Paryż, zapobiegając zamachowi. Przebywali wówczas w Europie na urlopie.

Napastnik, 26-letni Marokańczyk zidentyfikowany jako Ajub El Khazzani, był uzbrojony w kałasznikowa, pistolet automatyczny i nóż. Jako pierwszy próbował go powstrzymać 28-letni Francuz, ale mężczyzna się wymknął i oddał kilka strzałów, raniąc w klatkę piersiową innego podróżnego. Ostatecznie obezwładnili go trzej młodzi Amerykanie – Stone, Sadler i Skarlatos. Pomagał im też 62-letni Brytyjczyk mieszkający we Francji Chris Norman.

Za okazaną odwagę Amerykanie zostali odznaczeni przez prezydenta Francji Francois Hollande’a najwyższym francuskim odznaczeniem – Legią Honorową. W USA Stone, który podczas akcji w pociągu został ranny, otrzymał Medal Lotnika oraz wojskowe odznaczenie Purpurowe Serce, a Skarlatos – Medal Żołnierza.

Trzej mężczyźni zostali przyjęci w kraju jak bohaterowie – spotkali się z prezydentem Barackiem Obamą, gościli w programach telewizyjnych, a w Kalifornii odbyła się parada na ich cześć.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2100199172 views

REKLAMA

REKLAMA

2100199405 views

REKLAMA

REKLAMA

2101995797 views

REKLAMA

2100199548 views

REKLAMA

2100199649 views

REKLAMA

2100199759 views