REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Amerykanie wydadzą na tegoroczne Święto Dziękczynienia najmniej pieniędzy od 10 lat

Amerykanie wydadzą na tegoroczne Święto Dziękczynienia najmniej pieniędzy od 10 lat

-

W tym roku na obchody Święta Dziękczynienia Amerykanie wydadzą średnio najmniej pieniędzy od 10 lat – wynika z  szacunków organizacji rolniczej Farm Bureau.

Organizacja ta od lat określa średni koszt posiłku z okazji Święta Dziękczynienia dla 10-osobowej amerykańskiej rodziny. W tym roku ma wynieść przeciętnie 46,9 dolara, o 2 dolary mniej niż przed rokiem i najmniej od 10 lat.

REKLAMA

Obniżony koszt związany jest m.in. ze spadkami cen żywności w USA. Cena indyków – obowiązkowych na świątecznym stole – spadła w porównaniu z 2019 rokiem o 7 procent. Tego świątecznego specjału – jak zapewnia główny ekonomista Farm Bureau John Newton – w sklepach nie zabraknie. „Indyki i inne podstawowe produkty tradycyjnego posiłku na Święto Dziękczynienia są obecnie powszechnie dostępne w sklepach spożywczych w większości kraju” – uspokaja Newton.

Obchody Święta Dziękczynienia w USA są znacznie ograniczone z powodu pandemii. Amerykanom, zwłaszcza tym starszym, odradza się uczestniczenia w dużych spotkaniach w pomieszczeniach. Sondaż opublikowany niedawno przez Ohio State University wykazał, że mimo rekomendacji władz i służb zdrowia prawie 40 procent obywateli USA planuje zebrać się przy świątecznym stole w 10 lub więcej osób.

Amerykańskie Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) „mocno rekomenduje”, by nie podróżować w trakcie długiego weekendu ze Świętem Dziękczynienia.

W listopadzie w wielu stanach USA sytuacja epidemiczna pogarsza się. Stany Zjednoczone są najbardziej dotkniętym przez epidemię krajem świata – na Covid-19 zmarło ponad 250 tys. Amerykanów. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA