REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Ambasador RP dziękuje dyplomatom za pomoc w zniesieniu wiz dla Polaków

Ambasador RP dziękuje dyplomatom za pomoc w zniesieniu wiz dla Polaków

-

Ambasador RP w Waszyngtonie Piotr Wilczek podziękował w piątek na Twitterze amerykańskim dyplomatom i pracownikom administracji prezydenta Donalda Trumpa za pomoc w zniesieniu wiz dla Polaków.

“Moje osobiste podziękowania (…) za ich wiodącą rolę i entuzjazm, który doprowadził do historycznej decyzji Donalda Trumpa” – napisał Wilczek w tweecie adresowanym do ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher, pracowników tej ambasady oraz pracowników Białego Domu, Departamentu Stanu i resortu bezpieczeństwa narodowego USA.

REKLAMA

Szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo również napisał na Twitterze, że ambasada USA w Polsce “ciężko pracowała”, by pogłębić “nasze (dwustronne) relacje biznesowe, turystyczne i międzyludzkie”.

Biały Dom wydał wcześniej w piątek komunikat, w którym napisano, że wdrożenie ruchu bezwizowego między Polską a USA, to “ważny krok na drodze do dalszego rozwoju wzajemnych relacji w obszarze gospodarki, bezpieczeństwa, kultury i stosunków międzyludzkich”.

“Dziś Prezydent Donald J. Trump zapowiada, że Departament Stanu formalnie nominował Polskę do wejścia do Programu Visa Waiver (bezwizowego)” – głosi komunikat,

“Teraz, gdy Polska została wytypowana, resort bezpieczeństwa narodowego podejmie konieczne kroki tak szybko jak to możliwe, by ocenić wejście Polski do programu. Jeśli Polska będzie określona jako kraj (należący do) Programu Visa Waiver, jej obywatele będą mogli podróżować bez wizy do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych i biznesowych” – czytamy w oświadczeniu.

“Relacje dwustronne między USA i Polską nigdy nie były silniejsze, a to będzie godnym uwagi dokonaniem obydwu krajów” – podsumował Biały Dom.

Trump powiedział w piątek dziennikarzom, że podpisał zgodę na włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego, na mocy którego w celach turystycznych i biznesowych do Stanów Zjednoczonych można bez wizy wjechać na 90 dni.(PAP)

Na zdjęciu: Ambasador RP w USA Piotr Wilczek
fot.Matthew Stefanski/MSZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks