REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Amazon zatrudni 100 tys. pracowników sezonowych

Amazon zatrudni 100 tys. pracowników sezonowych

-

fot.Uwe Zucchi/EPA
fot.Uwe Zucchi/EPA

Na gorący okres świątecznych zakupów Amazon.com Inc. zamierza zatrudnić 100 tys. pracowników sezonowych, co oznacza 25 proc. wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim.

Firma z siedzibą w Seattle w wydanym komunikacie stwierdza, że pracownicy sezonowi pomogą 90 tys. zatrudnionych na pełnych etatach w 70 magazynach i centrach wysyłkowych na terenie całego kraju. Nowi pracownicy znajdują zatrudnienie przez trzy ostatnie miesiące roku.

Analitycy spodziewają się, że w czwartym kwartale tego roku Amazon osiągnie zyski rzędu 35,1 mld dol., o 20 proc. przekraczające dochody w roku ubiegłym.

Sieć sklepów Macy’s zamierza zatrudnić na okres świąteczny 85 tys. pracowników sezonowych, mniej więcej tyle samo co przed rokiem.

Wal-Mart, największa sieć sklepów sprzedaży detalicznej na świecie zapowiedziała przyjęcie do pracy 30 tys. pracowników  sezonowych ze stawką przynajmniej 9 dol. na godzinę.

W ostatnim kwartale roku J.C.Penney zatrudni dodatkowo 30 tys., Nordstrom 11,8 tys., a Toys R Us 40 tys. pracowników. Już trzeci rok z rzędu sklepy Target powiększą swą siłę roboczą o 70 tys. zatrudnionych.

Kompanie przewozowe również zamierzają znacznie powiększyć liczbę zatrudnionych. UPS zapowiada przyjęcie do pracy od 90 tys. do 95 tys., a FedEx 5 tys. pracowników sezonowych. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks