REKLAMA

2115373898 views

REKLAMA

2115373897 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaAl-Kaida planuje "powrót do Nowego Jorku"?

Al-Kaida planuje "powrót do Nowego Jorku"?

-

Zdjęcie przedstawiające panoramę Nowego Jorku w promieniach zachodzącego słońca i napis: „Al Qaeda coming soon again in New York” stało się przedmiotem dochodzenia nowojorskiej policji i FBI. Fotografia pojawiła się na kilku forach internetowych łączonych z siatką terrorystów. NYPD i FBI sprawdzają, czy zagrożenie zamachem jest realne.

fot. New York Police Dept./ Nowojorska policja sprawdza, czy zagrożenie atakiem terrorystcznym w Nowym Jorku jest realne

REKLAMA

Fotografia pojawiła się na kilku popularnych w krajach arabskich portalach internetowych, w tym gulfup.com oraz AMAF – Ansar al Mujahiddin Arabic Forum, portalu zbrojnych bojówek, mającym powiązania z afgańskimi talibami. Na zdjęciu widać panoramę Nowego Jorku w promieniach zachodzącego słońca oraz napis: “Al Qaeda coming soon again in New York” (Al-Kaida niebawem powróci do Nowego Jorku).

Komórka wywiadowcza nowojorskiej policji i FBI próbują ustalić kto jest autorem foto montażu i czy stanowi on realne zagrożenie dla miasta i jego mieszkańców. „Sprawdzamy obecnie te sprawę i jak zwykle w tego typu przypadkach traktujemy ją poważnie” – powiedział dziennikowi New York Daily News rzecznik nowojorskiej policji Paul Browne.

Wiele wskazuje, że autorem zdjęcia jest Egipcjanin, którego tożsamości nie ujawniono.

Policja i FBI podkreślają, że na chwilę obecną nie dysponują żadnymi informacjami o planach ataku terrorystycznego na Nowy Jork. Jednak charakter wiadomości zamieszczonej na zdjęciu wydaje się mieć „wyraźne implikacje” i może budzić niepokój.

mp

 

 

5 KOMENTARZE

    • Brain, a wiesz jak cos takiego wrzucic na Ansar al Mujahiddin Arabic Forum? Masz tam moze konto zalozone? Ja nie. Fotomontaz umiem zrobic, ale juz rozprowadzac po arabskich forach nie bardzo.

  1. ja bym powiedziala, ze warto zbadac… powstal przecie nowy hollywood na Brooklynie… a w nowym narybku, zawsze jest nadmierna chetka… niestety filmowcy tez moga miec przypadlosc znana w ochotniczych strazach…
    Pieniadze Mariano to nic dla wielu zadnych slawy… A plakat ladny i zapewne nie bedzie rzeczywistoscia, bo NY jednak kochaja kazde nacje…

REKLAMA

2116658541 views

REKLAMA

REKLAMA

2116658740 views

REKLAMA

REKLAMA

2118455109 views

REKLAMA

2116658847 views

REKLAMA

2116658932 views

REKLAMA

2116659020 views