REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Akt oskarżenia wobec sprawcy ataków w Nowym Jorku i New Jersey

Akt oskarżenia wobec sprawcy ataków w Nowym Jorku i New Jersey

-

Ahmad Khan Rahami  fot.Union County Prosecutor's Office/Handout/EPA
Ahmad Khan Rahami fot.Union County Prosecutor’s Office/Handout/EPA

Nowojorska prokuratura sformułowała akt oskarżenia wobec Ahmada Khana Rahimiego podejrzanego o podłożenie ładunków wybuchowych w dzielnicy Manhattanu Chelsea we wrześniu. Liczba postawionych zarzutów wzrosła z czterech do ośmiu.

REKLAMA

Dotyczą one m.in. użycia broni masowego rażenia i podłożenia ładunku wybuchowego w miejscu publicznym, co spowodowało zranienie 30 osób.

Postępowanie toczy się przed sądem federalnym na Manhattanie. Osobny akt oskarżenia przygotowuje prokuratura w New Jersey, która postawiła Rahimiemu sześć zarzutów. W przeddzień ataku w Nowym Jorku podłożył on ładunek wybuchowy w Seaside Park w New Jersey. Wybuch ten nie spowodował większych ofiar w ludziach, ani szkód.

Jak informowała wcześniej prokuratura, części niezbędne do skonstruowania bomb Rahimi kupił na e-Bay’u. W dzienniku, który znaleziono przy nim w momencie aresztowania, oskarżał on Stany Zjednoczone o mordowanie islamskich bojowników w Afganistanie, Iraku, Syrii i Palestynie. Pisał także o swych marzeniach, aby zostać męczennikiem i wychwalał Osamę bin Ladena. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks