REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaAirbnb wprowadza w USA ofertę wynajmu mieszkań na Kubie

Airbnb wprowadza w USA ofertę wynajmu mieszkań na Kubie

-

Hawana fot.Alejandro Ernesto/EPA
Hawana fot.Alejandro Ernesto/EPA

Internetowy serwis wynajmu mieszkań Airbnb wprowadził w czwartek do swej oferty nieruchomości na Kubie. Jest to reakcja na wzrost zainteresowania turystów wyjazdami na karaibską wyspę po zniesieniu przez USA niektórych restrykcji w podróżach do tego kraju.

Airbnb Inc poinformowało w czwartek, że wraz z ociepleniem stosunków na linii Waszyngton-Hawana odnotowało wśród amerykańskich użytkowników wzrost o 70 proc. w liczbie internetowych zapytań o mieszkania na Kubie. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie firma dodała do swojej oferty ponad 1 tys. nieruchomości. Poszukujący tam mieszkania muszą jednak potwierdzić Airbnb, że otrzymali od amerykańskich władz specjalną licencję na podróż.

REKLAMA

Usługa dostępna jest na razie tylko dla amerykańskich odbiorców serwisu Airbnb. Firma zapowiada jednak w najbliższej przyszłości wprowadzenie oferty dla mieszkańców innych państw.

W grudniu 2014 prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama ogłosił zwrot w dotychczasowej polityce izolowania Kuby przez USA. Zalecił rządowi natychmiastowe wznowienie zerwanych w 1961 r. stosunków dyplomatycznych z wyspą oraz rozluźnienie różnych restrykcji w podróżach i eksporcie.

Amerykanom będzie łatwiej podróżować na Kubę i będą tam mogli używać swych kart kredytowych” – zapowiedział wtedy Obama.

Ogłoszone przez Obamę rozluźnienie restrykcji dotyczy 12 kategorii osób, w tym rodzin, biznesmenów, urzędników rządowych, dziennikarzy, naukowców czy duchownych. Osoby upoważnione do podróży na Kubę będą mogły przywieźć z wyspy więcej towarów niż dotychczas, w tym alkohol czy cygara, ale tylko na własny użytek. Nowością jest też to, że na Kubie będą mogli używać amerykańskich kart kredytowych.

Założone w sierpniu 2008 roku z siedzibą główną w San Francisco, Kalifornia, Airbnb to rynek społeczności służący publikowaniu ofert, dotyczących interesujących miejsc pobytu na całym świecie poprzez internet stacjonarny lub urządzenia mobilne. (PAP)

REKLAMA

2107599702 views

REKLAMA

REKLAMA

2107599934 views

REKLAMA

2109396325 views

REKLAMA

2107600075 views

REKLAMA

2107600174 views

REKLAMA

2107600282 views