REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaAir Italy Polska proponuje loty także nowojorskiej Polonii

Air Italy Polska proponuje loty także nowojorskiej Polonii

-

Trwa adresowana do amerykańskiej Polonii ekspansja dynamicznej linii lotniczej Air Italy Polska. Niedawno pisaliśmy, że po zamknięciu przez PLL LOT  najbardziej popularnego połączenia polonijnego Chicago-Kraków, i skierowaniu obsługującego go samolotu na  wożenie do Polski… Wietnamczyków z Sajgonu, a nie górali z Chicago, oraz  eksplozji niezadowolenia mieszkańców Małopolski i  Podhala, trasa ta została szybko przywrócona przez  dynamicznego przewoźnika Air Italy Polska. Linia idzie za ciosem i  już myśli o wożeniu  Polonii z Nowego Jorku  na Podkarpacie, bowiem po innym popularnym połączeniu LOT-u: Nowy Jork-Rzeszów też pozostał tylko sen…

fot.W.Piasecki/ Air Italy Polska wchodzi na amerykański rynek przewozów lotniczych z energią byka z Wall Street, symbolu nowojorskiej giełdy…

Nowy Jork odwiedził prezes Air Italy Polska, Mariusz Szpikowski, który prowadził tu intensywne rozmowy na temat tego, jak najlepiej zaadresować swoją ofertę do tutejszej Polonii. Spotkał się z zarządem Centrum Polsko-Słowiańskiego, gdzie otrzymał entuzjastyczne poparcie dla  zamiarów wypełnienia luki po ofercie LOT-u, który z przyczyn trudnych do zrozumienia,  wycofuje się z polonijnego rynku przewozów na trasach atlantyckich. Prezes Szpikowski zwiedził Centrum i  rozmawiał o możliwościach  współdziałania z tą polonijną organizacją. 

REKLAMA

Z kolei prezes Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, Tomasz Bortnik, nie tylko komplementował przewozowy gest wobec Polonii, ale także proponował, aby transakcje zakupu biletów dokonywane przy pomocy kart kredytowych z  kierowanej przezeń Unii otrzymywały automatycznie stosowną zniżkę.

Następnym punktem wizyty na polonijnym Greenpoincie była  SPATA, znana organizacja grupująca prawie 150 polskich biur podróży w USA.  Rozmawiano tu o potrzebie jak najszybszego wejścia na rynek przewozów z Nowego  Jorku do Rzeszowa lub Krakowa.

fot. archiwum/ Jan Rudomina, dyrektor Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Nowym Jorku już zadeklarował pomoc przy wdrażaniu połączenia z Nowego Jorku do południowej Polski

– Potrzeba taka jest poza wszelką dyskusją – powiedziała nam Jadwiga Minkowicz, prezes SPATA. –  Jeżeli narodowy przewoźnik odwraca się od Polonii, a kto inny chce dla nas latać, to my jesteśmy absolutnie za! Mając lata doświadczeń w obsłudze ruchu lotniczego do Polski, jesteśmy przekonani, że  latanie z Nowego Jorku na południe Polski, do Rzeszowa lub Krakowa będzie mieć wielkie powodzenie. Jest to także szansa dla pasażerów podróżujących dalej, na Ukrainę i Słowację. Jesteśmy gotowi do sprzedaży biletów Air Italy Polska i pomagania linii w wejściu na ten rynek.

Niemal identyczną konkluzją zakończyło się także spotkanie Mariusza Szpikowskiego z  „turystycznym ambasadorem Polski”, dyrektorem Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Nowym Jorku, Janem Rudomina.  Nie tylko dostrzega on sens latania z Nowego Jorku do Krakowa lub Rzeszowa, ale także zadeklarował pomoc w urzeczywistnieniu takich planów leżących w oczywistym interesie Polonii, jak i samych regionów,  do których taki ruch lotniczy miałby trafiać.

– Jestem bardzo zadowolony z tego, co się wydarzyło podczas mego pobytu w Nowym Jorku. Jestem przekonany, że  zrobimy wspólnie coś naprawdę dobrego dla Polonii, która zasługuje na poważne traktowanie przez krajowych przewoźników. Być może uda się także zachęcić do odwiedzania  Polski, a w tym wypadku pięknych regionów Małopolski, Podhala i Podkarpacia nie tylko przez Polonusów, ale także przez rodowitych Amerykanów.  Na co ta część Polskie bezdyskusyjnie zasługuje – powiedział nam  prezes Air Italy Polska.

Poczynania nowego przewoźnika na rynku polonijnym z pewnością będziemy obserwować. Pozytywnych gestów ze strony Polski w kierunku Polonii w USA nigdy za dużo.

Waldemar Piasecki, Nowy Jork

23 KOMENTARZE

  1. Polonia nowojorska dziekuje! Od kiedy bedzie mozna latac? Jestem z Krosna. O lataniu przez Warszawe nawet nie mysle, bo taniej, krocej i wygodniej wziec Lufthanse przez Monachium do Krakowa. Gdyby jednak byl lot z Nowego Jorku od razu do Rzeszowa, albo Krakowa bez przesiadek, to byloby ekstra! Mieliby pelne rejsy. A ten caly Lot niech sie wali na drzewo!!!

  2. Ciekawe czy będziecie się tak cieszyć jak jak zobaczycie ceny?;-) Jak przyjdzie Wam zapłacić ponad 1000 USD za RT to przeprosicie się z LOT-em przez WAW, ale polecicie LH. Prawda jest taka, że to połączenie szybko upadnie, a to bredzenie tych prezesów, że jest zapotrzebowanie na pewno to jakaś kpina. Myślicie, że LOT zamknął połączenie na którym zarabiał? Nikt nie latał w klasie biznes, a bilet schodziły tylko w najniższych cenach. A swoją drogą to widać, że polskich Wietnamczyków stać na więcej niż naszą kochaną polonie…
    Pozdrawiam

  3. Hahaha , wiekszy pierdół dawno nie czytałem. Te połączenia szybciej padną niż powstały. Lot za darmo też latać nie będzie. Lepiej latać do Hanoi , bo samoloty pełne, a 767 dla 20-30 „goroli” to kilkaset tysięcy PLN straty

  4. Parę faktów. Polaczenia do Rzeszowa byly oblożone srednio w 92%. Na pewno LOT na tym nie tracił. Na Wietnamie jednak zarobi więcej, z uwagi na kilka czynników: więcej pasażerów w business class, baza serwisowa w Wawie, skąd latają do Azji.
    Air Italia prawdoppodobnie użyje swoich 767 do wykonywania tych lotów. Ich najstarszy wykonał swój pierwszy lot w 1988. Najmłodszy w 1996. Nie musi to znaczyć to że samoloty są w złym stanie (samoloty lotu są w podobnym wieku), ale personalnych monitorków bym się nie spodziewał…

REKLAMA

2107713917 views

REKLAMA

REKLAMA

2107714149 views

REKLAMA

2109510540 views

REKLAMA

2107714290 views

REKLAMA

2107714389 views

REKLAMA

2107714497 views