REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaCzarnoskóra zniszczyła w Nowym Jorku trzy napisy "Black Lives Matter" (WIDEO)

Czarnoskóra zniszczyła w Nowym Jorku trzy napisy “Black Lives Matter” (WIDEO)

-

Bevelyn Beatty zniszczyła w Nowym Jorku trzy napisy “Black Lives Matter”. Jeden przed wieżowcem Trump Tower na Manhattanie, drugi w Harlemie, a trzeci na Brooklynie.

Ogromny żółty napis “Black Lives Mattter” – symbol ruchu sprzeciwiającego się rasizmowi wobec Afroamerykanów w USA – przed wieżowcem Trump Tower przy Piątej Alei na Manhattanie został już zdewastowany po raz trzeci w tym tygodniu. Kobieta oblała go w sobotę czarną farbą.

REKLAMA

„Życie Afroamerykanów ma znaczenie, ale potrzebne są fundusze dla policji dla (dobra) Afroamerykanów. Zwróćcie pieniądze naszej policji” – krzyczała kobieta rozlewając farbę.


Jednym z żądań uczestników masowych protestów przeciwko brutalności policji, które objęły kraj po śmierci w maju Afroamerykanina George’a Floyda podczas brutalnego zatrzymania policyjnego, było zredukowanie funduszy przeznaczanych na policję.

W Nowym Jorku rada miejska zdecydowała o okrojeniu budżetu dla policji w tym mieście o miliard dolarów rocznie.

Jeden z funkcjonariuszy, który próbował zatrzymać Beatty przed Trump Tower poślizgnął się na oblanej farbą jezdni i uderzył głową w chodnik. Został przewieziony do szpitala. Policja określiła stan jego zdrowia jako stabilny.

Beatty, a także towarzyszącą jej kobietę aresztowano. Jeszcze w sobotę zostały wypuszczone na wolność.

“Ten nonsens musi się skończyć” – skomentował wydarzenie na Twitterze największy związek zawodowy policjantów w mieście. Dodano, że Nowy Jork jest w kryzysie, a farba na ulicy nikomu nie pomaga.

Tymczasem po północy z soboty na niedzielę Beatty dokonała, wraz z towarzyszącą jej kobietą, podobnego aktu wandalizmu na Fulton Street na Brooklynie oraz w Harlemie. Nie podano, czy kobiety zostały ponownie aresztowane.

Napisy na jezdniach z hasłem “Black Lives Matter” znajdują się już we wszystkich pięciu dzielnicach Nowego Jorku.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Zna prawdziwy cel BLM i wie, że nie jest to poprawienie losu Czarnych Amerykanów. Jest to obalenie ustroju kapitalistycznego i wprowadzenie totalitarnego systemu w stylu komuno-faszystowskim. Wie również, że na zmniejszeniu funduszy dla policji najbardziej ucierpią ludzie biedni i w tym wielu Czarnych Amerykanów.

REKLAMA

2123351128 views

REKLAMA

REKLAMA

2123351145 views

REKLAMA

REKLAMA

2125147465 views

REKLAMA

2123351155 views

REKLAMA

2123351161 views

REKLAMA

2123351165 views