REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Afgańscy żołnierze aresztowani podczas próby przekroczenia granicy z Kanadą

Afgańscy żołnierze aresztowani podczas próby przekroczenia granicy z Kanadą

-

Podczas próby przekroczenia granicy z Kanadą aresztowano trzech afgańskich żołnierzy, którzy uczestniczyli w USA w szkoleniu wojskowym i którzy zniknęli w sobotę – poinformowały w poniedziałek amerykańskie media, powołując się na Pentagon.

Trzech afgańskich wojskowych – major i dwóch kapitanów – brało udział w szkoleniu w bazie Cape Cod w stanie Massachusetts. Przepadli bez śladu w sobotę. Ostatni raz widziano ich w pobliżu centrum handlowego, niedaleko bazy.

REKLAMA

W ich poszukiwania zaangażowane było wojsko i miejscowa policja. Afgańskich oficerów zatrzymano i aresztowano, gdy próbowali dostać się na terytorium Kanady w pobliżu wodospadu Niagara.

Władze zapewniły, że Afgańczycy nie byli uzbrojeni i nie stanowili zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego.

Mężczyźni brali udział ćwiczeniach, organizowanych co roku przez amerykańskie wojsko dla sojuszników. Szkolenia, które odbywają się od 2004 roku m.in. promować współpracę między siłami zbrojnymi różnych państw. W tegorocznej edycji uczestniczy ponad 200 osób z sześciu krajów, w tym kilkunastu Afgańczyków. (PAP)

fot.Jawad Jalali/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA