REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmeryka74. Parada Pułaskiego przemaszerowała Manhattanem

74. Parada Pułaskiego przemaszerowała Manhattanem

-

Tysiące Polaków przemaszerowało reprezentacyjną, Piątą Aleją w Nowym Jorku w 74 Paradzie Pułaskiego. Jednym z jej akcentów były apele o zniesienie wiz amerykańskich dla Polaków – pisze Polska Agencja Prasowa.

W kilkugodzinnym, barwnym widowisku zaprezentowały się społeczności, organizacje i instytucje polonijne ze stanów Nowy Jork, New Jersey i Connecticut. W tym roku manifestacja polskości na Manhattanie przebiegała pod hasłem „Polonijna młodzież przyszłością Ameryki”.

REKLAMA

„Dziś czcimy wkład Polaków w rozwój Ameryki. Polacy walczyli w amerykańskich wojnach o wolność kraju i jesteśmy im za to wdzięczni. Nigdy im tego nie zapomnimy” – zapewniał burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg.

Z inicjatywy „Nowego Dziennika” i Fundacji Kościuszkowskiej tegoroczna parada stała się okazją do akcji mobilizowania amerykańskich
ustawodawców, aby uchwalili ustawę, która przyłączyłaby Polskę do programu ruchu bezwizowego (Visa Waiver Program). Duże zaciekawienie budził witany oklaskami i okrzykami rydwan Fundacji Kościuszkowskiej z apelem o zniesienie wiz. Zasłużona instytucja rozdawała wzory listów w tej sprawie do członków Kongresu USA.

Wpływowy, demokratyczny senator USA Charles Schumer, który może odegrać dużą rolę w przekonaniu ustawodawców aby zaliczyli Polskę do Visa Waiver Program, w krótkim wystąpieniu stwierdził m. in., że należy podjąć wysiłki aby do Ameryki przybywało więcej polskich imigrantów.

Tegorocznym marszałkiem parady był przedsiebiorca Dariusz Knapik. Piękna stronę nowojorskiej Polonii reprezentowała Miss Polonii 2011 Justyna Kępa.

MB (PAP, Nowy Dziennik)

12 KOMENTARZE

  • Kicia, tobie brak zmysłu i szacunku do własnej osoby.
   Czy uważasz że każdy czytelnik powinien? przyjąć redakcyjne szulerstwo i chwalić ich „Kronikę Filmową” z której wypływa zakłamanie?
   Czy swoją „uprzejmość” darzysz do tych, co czynią z ciebie debila?

  • szacunek do siebie mam, a tym bardziej dla najwyzszych ranga przedstawicieli mojej Ojczyzny, i tyle, no i nikogo staram sie nie obrazac 🙁

 1. Leader Fundacji Kosciuszkowskiej z NY Mr Alex Storozynski realnie dziala na rzecz amerykanow polskiego pochodzenia i Polakow ktorzy osiedlili sie w Ameryce; organizacji tej nie nalezy mylic z fundacja kopernikowska w Chicago; jej leader Greg Kobelinski jest wlascicielem chicagowskiego Copernicus Center przy 5216 W.Lawrence Ave, z wynajmu ktorego czerpie zyski od 1972 roku. Jedyna osoba, ktora miala odwage zrobic cos wiecej dla poloni w Chicago w zwiazku z zapisami w statucie tej fundacji w Chicago byla pani Wanda Majcher.
  Energiczna, z wizja przyszlosci i zmyslem organizacycjnym, zostala doceniona przez innych amerykanow, nie koniecznie polskiego pochodzenia. Tak to juz mamy, ze „nikt nie jest prorokiem we wlasnym kraju”.

 2. Klim, naucz się coć trochę historii, jeżeli nie Polski, to przynajmniej (jeżeli mieszkasz w USA) Polaków, którzy tutaj coś dla tego kraju zrobili. Jak się dowiesz kiedy zmarł Pułaski, będziesz wiedział z jakiej okazji Parada Pulaksiego w Nowym Jorku jest przez Polonię (a nie organizacje amerykańskie) organizowana.
  A jeżeli miał to niby być ironiczny żart, to świadczy on wyłącznie o Twoim intelekcie (a bardziej, o jego braku).

  • kto pyta nie bladzi…pyta o termin obchodow, a nie o dzialanosc… Dla kazdego wszystko moze byc ironia, bo indianie moga rzec, ze to ich wrog bo umacnial zniewolenie …jesli ktos wspolczuje indianom to moze nie czuc sympatii nie tylko do amerykanow z angli…. to tak na wstrzymanie grillowania pani rico…

  • Zarty sa rozniste i jesli chcesz dialogu to musisz zauwazac Panie RICO swa niewiedze tez… Slonce swieci dla wszystkich, nie dalo jednej mysli i jednej religii i rozniscie dla kazdego promienie dzieli bo w roznym czasie… Nikt nie powinie byc papuda…

REKLAMA

2105155065 views

REKLAMA

2105155298 views

REKLAMA

2106951690 views

REKLAMA

2105155441 views

REKLAMA

2105155541 views

REKLAMA

2105155650 views