REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Aresztowany z bronią przed Kapitolem: nie jestem przestępcą

Aresztowany z bronią przed Kapitolem: nie jestem przestępcą

-

Aresztowany w piątek z bronią w pobliżu Kapitolu mężczyzna z Wirginii zapewnia w rozmowie z “Washington Post”, że nie jest przestępcą i nie wiedział o prawach dotyczących posiadania broni w Waszyngtonie.

W pobliżu Kapitolu w piątek aresztowano Wesleya Allena Beelera, który okazał służbom dokumenty nieuprawniające go do wejścia na zamknięty teren w pobliżu Kongresu. W jego samochodzie – jak głosi raport policji – znaleziono niezarejestrowaną broń palną i ponad 500 sztuk amunicji.

REKLAMA

2147483647 clicks

W opublikowanej w niedzielę rozmowie z “Washington Post” mężczyzna tłumaczył, że ostatnie dni spędzał pracując przy zabezpieczaniu centrum Waszyngtonu przed inauguracją Joe Bidena.

W piątek – jak relacjonował – spieszył się do pracy i zapomniał, że w samochodzie zostawił broń. W Wirginii, stanie gdzie mieszka, ma na nią pozwolenie. Nie są to jednak dokumenty uznawane w Dystrykcie Kolumbii.

“Nie wiem, jakie są prawa w Waszyngtonie” – przyznał, podkreślając że nie jest przestępcą.

Beeler zaprzeczył, by miał w samochodzie 500 sztuk amunicji, co wymieniono w raporcie z aresztowania.

“Podjechałem do punktu kontrolnego po zagubieniu się w Waszyngtonie, ponieważ jestem z prowincji” – powiedział. “Pokazałem im dokumenty na inaugurację, które otrzymałem” – relacjonował. Wystawiła je firma MVP Protective Services.

W sobotę sąd zwolnił Beelera do domu w Wirginii, zakazując przy tym wjazdu na teren Waszyngtonu.W Waszyngtonie z dnia na dzień widać coraz większą aktywność służb oraz napięcie. W centrum miasta przed weekendem ustawiono specjalne punkty kontrolne, budynki federalne oraz mieszkalne pilnuje policja. Od wtorku zamknięte będą mosty łączące Dystrykt Kolumbii z Wirginią.

Przed prezydencką inauguracją w centrum miasta zamykane są ulice. W pobliżu Kongresu i Białego Domu powstały zmilitaryzowane strefy “czerwona” i “zielona”, okolice patroluje Gwardia Narodowa.

Biden sprzeciwia się wezwaniom, by przenieść ceremonię inauguracji sprzed Kongresu do pomieszczenia zamkniętego. Jego komitet inauguracyjny, jeszcze przed szturmem zwolenników prezydenta Donalda Trumpa na Kapitol 6 stycznia, z powodu epidemii planował uroczystość na mniejszą skalę, z ograniczoną liczbą uczestników.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

REKLAMA

2131917382 views

REKLAMA

REKLAMA

2131917397 views

REKLAMA

REKLAMA

2133713717 views

REKLAMA

2131917407 views

REKLAMA

2131917410 views

REKLAMA

2131917414 views