REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka 438 nowych ofiar śmiertelnych koronawirusa w stanie Nowy Jork

438 nowych ofiar śmiertelnych koronawirusa w stanie Nowy Jork

-

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo poinformował w czwartek, że w ciągu ostatnich 24 godzin na Covid-19 zmarło 438 osób. Dzień wcześniej bilans zgonów wyniósł 474 .

Dziennie do szpitali trafia około 1,3 tys. osób, ale w ciągu ostatniej doby liczba osób hospitalizowanych spadła o ponad 500. W środę wynosiła 15599 – dodał Cuomo.

Badania przesiewowe na grupie 3 tys. osób wykazały, że 13,9 proc. jest zakażonych koronawirusem, co oznacza, że w skali stanu 2,7 mln jego mieszkańców może być zainfekowanych – przekazał gubernator.

REKLAMA

Podkreślił, że badane osoby nie przebywały w izolacji i – na przykład – robiły zakupy. Odsetek zakażonych był różny w zależności od miejsca zamieszkania; najwyższy – 21,2 proc. – wśród mieszkańców miasta Nowy Jork, najniższy – 3,6 proc. – w najmniej zaludnionych regionach stanu.

Porównanie liczby ofiar śmiertelnych Covid-19 i liczby osób zakażonych wskazywałoby na to, że śmiertelność Covid-19 w stanie Nowy Jork wynosi około 0,5 proc., jednak – jak zastrzegł gubernator – wniosek ten oparty jest na wstępnych danych, a prowadzone badania w tej sprawie “mają pewne inne ograniczenia”. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks