REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaMelania Trump odwiedziła dzieci imigrantów w ośrodku odosobnienia

Melania Trump odwiedziła dzieci imigrantów w ośrodku odosobnienia

-

Pierwsza dama USA Melania Trump odwiedziła w czwartek dzieci imigrantów w ośrodku odosobnienia w Teksasie. Polityka prezydenta Donalda Trumpa, zgodnie z którą dzieci oddzielano od rodziców zatrzymanych na granicy, wywołała protesty na całym świecie – pisze AP.

Agencja nazywa wizytę Melanii na granicy operacją ratowania wizerunku administracji Trumpa, który ucierpiał na skutek polityki „zero tolerancji” dla nielegalnych imigrantów.

REKLAMA

Według danych resortu bezpieczeństwa narodowego 2,3 tys. dzieci zostało oddzielonych od rodziców od 5 maja do 9 czerwca wśród migrantów, którzy starają się przez Meksyk dostać do USA. Większość dzieci pochodzi z Gwatemali, Salwadoru i Hondurasu.

Skala protestów zmusiła Trumpa do zmiany stanowiska; w środę podpisał on rozporządzenie wykonawcze, na mocy którego dzieci nie będą już oddzielane od rodziców na amerykańskiej granicy.

Jeszcze w poniedziałek prezydent mówił, że „Stany Zjednoczone nie staną się obozem dla migrantów i nie będą aresztem dla uchodźców”.

Dzieci rozdzielone od rodziców w ośrodku w McAllen, w Teksasie
fot.US CUSTOMS AND BORDER PATROL/HANDOUT/EPA-EFE/REX/Shutterstock

W czwartek podczas spotkania jego gabinetu Trump powiedział, że nakazał agencjom rządowym zajmującym się imigrantami, by połączyły rodziny, które rozdzielono w ostatnich tygodniach.

„Washington Post” podał w czwartek, że administracja Trumpa zrezygnuje z wdrażania postępowań przeciw rodzinom nielegalnych imigrantów.

Jednak prezydent zastrzegł dzień wcześniej, że korekta do przepisów imigracyjnych, jaką wprowadzi rozporządzenie wykonawcze, nie zakończy jego polityki „zero tolerancji” wobec nielegalnych przybyszy do Stanów Zjednoczonych.

Po publikacji artykułu „Washington Post” resort sprawiedliwości przekazał, że informacje dziennika nie są prawdziwe i polityka „zero tolerancji” zostanie utrzymana.

Według zmodyfikowanych przepisów rodziny z dziećmi będą objęte procedurami imigracyjnymi przed innymi migrantami.(PAP)

Na zdjęciu: Melania Trump
fot.Chris Kleponis/POOL/EPA-EFE/REX/Shutterstock

11 KOMENTARZE

    • Maybe her job is to care about American children and no those that shouldn’t even be here on the first place?

  1. Nowa informacja dzieci w osrodkach byly faszerowane przymusowo lekarstwami psychotropowymi bez zgody rodzicow Niektore zmuszano do polykania 15lekarstw dziennie straszac ze jesli nie polkna pozostana tam na zawsze Wlasnie wniesiono sprawe do sadu

REKLAMA

2105202207 views

REKLAMA

2105202440 views

REKLAMA

2106998832 views

REKLAMA

2105202583 views

REKLAMA

2105202683 views

REKLAMA

2105202792 views