REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Zięć prezydenta stracił dostęp do ściśle tajnych dokumentów

Zięć prezydenta stracił dostęp do ściśle tajnych dokumentów

-

Jared Kushner, zieć i bliski doradca prezydenta Donalda Trumpa, stracił dostęp do “ściśle tajnych” dokumentów – poinformowały we wtorek amerykańskie media. Kushner zachował jeszcze uprawnienia do dostępu i korzystania z “tajnych” dokumentów.

Według mediów klasyfikacja certyfikatu bezpieczeństwa Jareda Kushnera została obniżona z poziomu “ściśle tajnego” (Top Secret/SCI) do “tajnego” (Secret), co oznacza, że stracił on dostęp do ściśle tajnych dokumentów.

REKLAMA

Kushner był jednym z wielu pracowników Białego Domu pracujących na podstawie tymczasowych certyfikatów bezpieczeństwa. Według stacji CNN i portalu Politico osoby te miały otrzymać w ubiegły piątek memo informujące ich, że posiadane aktualnie dostępy do informacji niejawnych zostaną ograniczone. Ruch ten pozbawił te osoby dostępu do danych zaklasyfikowanych jako wyselekcjonowane informacje wrażliwe – SCI (sensitive compartmentalized information).

Rzecznik prasowy zięcia prezydenta nie potwierdził informacji dotyczących zmiany klasyfikacji jego certyfikatu bezpieczeństwa, ale potwierdził wprowadzenie przez szefa kancelarii Białego Domu Johna Kelly’ego “nowych zasad” ich przydzielania. Według rzecznika regulacje te nie będą miały wpływu na “możliwość kontynuowania wykonywania przez niego bardzo ważnej pracy, którą powierzył mu prezydent”.

“Jeśli chodzi o jego certyfikat bezpieczeństwa, to pan Kushner zrobił w tym procesie więcej niż od niego wymagano. Osoby zaangażowane w ten proces ponownie potwierdziły, że dostępy wielu osób posiadających certyfikaty tego samego stopnia zostały opóźnione i normalne jest, że ich przegląd zabiera sporo czasu nowej administracji rządzącej, a zaległości w ich wydawaniu są aktualnie rozpatrywane. Nie zgłoszono żadnych uwag do aplikacji pana Kushnera” – oświadczył rzecznik.

Z Waszyngtonu Joanna Korycińska (PAP)

Jared Kushner ,fot. EPA/TASOS KATOPODIS

11 KOMENTARZE

 1. A demokraci i inni co sa przeciw Trumpowi mowia , ze Trump to co mowi to wszystko klamstwa i oszczerstwa a wszyscy zapomnieli chyba ze chociaz jeden raz powiedzial prawde podczas kampani wyborczej “Jesli zaglosujecie na Hillary Clinton to bedziecie miec prezydenta z prowadzonym federalnym slectwem przeciw niemu”
  Tutaj musze przyznac ze powiedzial prawde bo tak jak w moim przypadku zaglosowalem na Clinton i teraz mam prezydenta gdzie FBI prowadzi dochodzenie przeciw niemu od pierwszych dni i nabiera rozmachu a takze rozszerza swoje kregi.

 2. Trump wybiera tylko najlepszych 8 lat dochodzenia na temat Benghazi i nikt nie zostal oskarzony 1 rok dochodzenia Millera 4 osoby skazane i kilka oskarzonych czeka w kolejce na sad Ruskie musza cos na niego miec skoro rok po uchwaleniu sankcji przez wiekszosc z obu partii do dzis czekamy na podpis Boi sie Putina jak ognia

 3. Czy ty Aga myslisz logicznie?
  Republikanie sa przy wladzy i gdyby mieli jakies kwity na Clintonow juz dawno byliby w wiezieniu.
  Trump by sobie tego nie odposcil.
  Jak narazie to najwiekszy smrod jest w otoczeniu Trumpa i chyba On pojdzie szybciej siedziec jak Clintonowa.W tej chwili to jest chyba najbardzuej skorumpowany rzad jaki jest od czasow Nixona.
  Ale ty Aga oczywiscie nie wiesz nic na ten temat bo DZ tego nie napisal a Rzepkowski w audycji tego nie powie na stowe.
  A moze nam wszystkim powiesz dlaczego Trump nie ujawnia swoich podatkow?

 4. Jarred Kushner, zgodnie z wolą swego teścia, został obciążony opowiedzialnością za rozwiązanie kryzysu bliskowschodniego,koreańskiego, poprawę stosunków z Chinami, za reformę rządu itp. Jest człowiekiem całkowicie pozbawionym doświadczenia w tym zakresie. Stoi na czele rodzinnej nowojorskiej firmy real estate developers jak Trump. Zrobił fatalne posunięcie inwestując w budynek na Manhattanie. Teraz ma miliard długu i gorączkowo poszukuje inwestorów za granicą, m.in. właśnie w Chinach i państwach arabskich. Nic dziwnego, że jego poczynania wzbudziły podejrzenia.
  Przy okazji, Aga i Ola, jak nie macie nic do powiedzenia to zabijajcie czas w inny sposób. Po co się ośmieszać?

  • Dobrze ze nie jestem z Chicago.
   A tak na marginesie to dlaczego wstyd? Mozesz troszke cos wiecej powiedziec na ten temat?
   Czy to stwierdzenie bylo juz szczytem twoich mozliwosci i twoj mozg juz wiecej nie ogarnnia?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks