REKLAMA

2125919597 views

REKLAMA

2125919596 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaSteve Bannon o spotkaniu w Trump Tower: "zdradzieckie", "niepatriotyczne"

Steve Bannon o spotkaniu w Trump Tower: “zdradzieckie”, “niepatriotyczne”

-

EPA/JIM LO SCALZO

Były główny strateg Białego Domu Steve Bannon uznał, że spotkanie Donalda Trumpa juniora i czołowych przedstawicieli kampanii wyborczej jego ojca w czerwcu 2016 roku z grupą Rosjan było “zdradzieckie” i “niepatriotyczne”.

REKLAMA

Reuters pisze o tym w środę, powołując się na fragmenty nowej książki Michaela Wolffa, do których dotarł. W książce tej pt. “Fire and Fury: Inside the Trump White House” Wolff napisał, że Bannon drwił z tego spotkania w Trump Tower, podczas którego rosyjska prawniczka miała oferować kompromitujące informacje o kandydatce demokratów w wyborach prezydenckich Hillary Clinton.

W spotkaniu zaaranżowanym przez syna Trumpa uczestniczył też zięć obecnego prezydenta Jared Kushner i ówczesny szef kampanii Trumpa Paul Manafort. Stało się ono – odnotowuje Reuters – elementem federalnego śledztwa w sprawie możliwej zmowy między kampanią prezydencką Trumpa a Rosją. Trump zaprzecza, jakoby do takiej zmowy doszło.

Wolff cytuje opinię Bannona na temat tamtego spotkania w Trump Tower. Były główny strateg Białego Domu uznał je za “zdradzieckie” i “niepatriotyczne”, za coś, o czym “natychmiast powinno się poinformować FBI”. Według Wolffa, kiedy pojawiły się informacje o tamtym spotkaniu, Bannon miał sarkastycznie stwierdzić: “Oto jaki mieli trust mózgów”. Miał też powiedzieć, że sądzi, iż śledztwo w sprawie możliwości zmowy między kampanią Trumpa a Moskwą skoncentruje się na praniu pieniędzy.

Bannon został menedżerem kampanii Trumpa w miesiącach przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku, ale już po spotkaniu w Trump Tower. Ze stanowiska głównego stratega Trump zwolnił go w sierpniu ub.r.

Prezydent Donald Trump zareagował na ujawnione przez Wolffa opinie Bannona, zrywając ze swym byłym głównym strategiem. “Steve Bannon nie ma nic wspólnego ze mną, ani z moją prezydenturą. Kiedy został zwolniony, stracił nie tylko pracę, postradał zmysły” – podkreślił Trump w oświadczeniu.(PAP)

5 KOMENTARZE

  1. Ja bym radził zająć się lepiej stanem psychicznym amerykańskiego lewactwa, które chce ustroju komuno -faszystowskiego w USA. Antyamerykańskie media cały czas obrzucały błotem S. Bannon i porówywały go niemal do antychrysta. Teraz nagle jest uosobieniem “szczerej prawdy”, bo można go wykorzystać do ataków na Trumpa. Gdyby nagle pojawił się lucyfer z całym swoim sztabem i zaczął nadawać na Trumpa, to dlatego szurniętego towarzystwa (antyamerykańskie media) byłby uosobieniem prawdy.

  2. Teraz wśród “żarliwych patriotów” gdzie co drugie słowo to “wyklęty i niezłomny” wyznacznikiem prawości jest Jarosław umiłowany, Maciarewicz wszystkowidzący i PiS -partia notabene socjalistyczno-narodowa. Zaś: fu, be i samo zło jest tzw. lewactwo bliżej nieokreślone, jak prawda i czas dochodzenia do prawdy przez prezesa.

REKLAMA

2120878909 views

REKLAMA

2120878942 views

REKLAMA

REKLAMA

2122675266 views

REKLAMA

2120878957 views

REKLAMA

2120878969 views

REKLAMA

2120878975 views