REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka 30 dni za zgwałcenie 14-latki

30 dni za zgwałcenie 14-latki

-

Były nauczyciel liceum w Billing w Montanie za gwałt popełniony na 14-latce spędzi za kratkami zaledwie 30 dni. Sędzia okręgowy G. Todd Baugh skazał gwałciciela Stacey Deana Rambolda na 15 lat w zawieszeniu i 31 dni więzienia, od których odjęto jeden dzień spędzony przez winnego w areszcie. Po ogłoszeniu wyroku matka ofiary wybiegła z sali rozpraw krzycząc: “Jesteście chorzy na umyśle”.

Stacey Dean Rambold fot. Billings Police Department
Stacey Dean Rambold fot. Billings Police Department

REKLAMA

Dla sędziego nie miało znaczenia, że ofiara Rambolda popełniła samobójstwo. 54-letni gwałciciel został oskarżony w październiku 2008 roku za akt płciowy bez zgody partnerki. Twierdził, że z Cherice  Morales, która wówczas miała 14 lat, łączyła  go seksualna zażyłość od poprzedniego roku. Dziewczyna popełniła samobójstwo w lutym 2010 roku, gdy rozpoczął się proces Rambolda. Cztery miesiące później oskarżony wszedł w porozumienie z prokuratorem. W zamian za zgodę na ukończenie programu dla przestępców seksualnych i obietnicę unikania kontaktów z dziećmi dostał 3 lata w zawieszeniu.

Cherice Morales fot. Facebook.com/auliea.hanlon
Cherice Morales fot. Facebook.com/auliea.hanlon

Rambold został usunięty z programu, gdy okazało się, że spotyka się z  dziećmi ze swojej rodziny bez nadzoru osoby dorosłej. Wówczas to wznowiono proces przeciw mężczyźnie. Adwokat utrzymywał, że jego klient kontynuuje “leczenie” w innym programie, gdzie stwierdzono, iż stanowi niewielkie zagrożenia dla nieletnich.

Prokurator domagał się 10 lat więzienia. Jednak sędzia Baugh nie był przekonany, że przyczyna usunięcia Rambolda z pierwszego programu była na tyle poważna, by gwarantować tak wysoką karę. Po wysłuchaniu oświadczeń dziewczyny złożonych przed śmiercią, doszedł do wniosku, że Cherice Morales była “znacznie bardziej dorosła niż wskazywała na to jej metryka i tak samo odpowiedzialna za stosunek z Ramboldem, jak on”.

Prokurator powiatu Yellowstone, Scott Twito, powiedział, że nie wniesie sprawy apelacyjnej od wyroku. Zaznaczył, że szanuje niezawisłość sędziego, choć nie zgadza się z jego decyzją.

Zaraz po ogłoszeniu wyroku, z inicjatywy MoveOn.org  podjęto akcję społeczną przeciwko sędziemu Baugh. Pod petycją z żądaniem usunięcia sędziego w ciągu jednego dnia złożyło podpisy sześć tysięcy sześćset osób.                

(eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks