REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka 3 lata dla Waldemara Wojtczaka za przemyt kokainy

3 lata dla Waldemara Wojtczaka za przemyt kokainy

-

Waldemar Wojtczak i zawartość jego żołądka – 53 woreczki z kokainą
fot.Miami-Dade Police Department/Corrections/tpsdave/pixabay.com

Polski DJ V_Valdi, czyli Waldemar Wojtczak spędzi trzy lata za kratkami, a następnie zostanie deportowany do Polski. Taki wyrok wydał 21 lipca sąd w Miami za połknięcie pół kilograma przemycanej przez mężczyznę kokainy.

REKLAMA

Wyrok 3 lat więzienia usłyszał Wojtczak za pośrednictwem tłumacza dziewięć miesięcy od chwili operacyjnego usunięcia 53 gumowych woreczków z kokainą. DJ V_Valdi poszedł na współpracę z prokuraturą i przyznał się do winy.

4 września ub.r. Polak leciał z wyspy Trynidad do Finlandii. Mężczyzna zasłabł na międzynarodowym lotnisku w Miami, gdzie przesiadał się na samolot do Europy. W szpitalu łamaną angielszczyzną poinformował interweniującego lekarza, że w żołądku przewozi woreczki z kokainą.

Waldemar Wojtczak po zasłabnięciu został przewieziony do szpitala w miejscowości Hialeah. Interweniującemu lekarzowi powiedział, że przed wejściem na pokład samolotu połknął woreczki zawierające kokainę – najpewniej przestraszył się, że któryś z pakunków rozerwał się. W takim wypadku przemytnikowi groziłaby nagła śmierć z powodu przedawkowania.

Polak nie od razu trafił na stół operacyjny. Lekarze uznali, że pozbycie się woreczków z kokainą powinno nastąpić w sposób naturalny i umieścili Wojtczaka na oddziale intensywnej terapii. Na operację zdecydowali się dopiero po kilku dniach, kiedy stan Polaka pogarszał się, a woreczki nie chciały opuścić jego systemu trawiennego. Podczas operacji z żołądka Wojtczaka usunięto 53 gumowe pakunki z kokainą, zawierające łącznie prawie pół kilograma białego proszku o czarnorynkowej wartości 30 tys. dolarów. Na sali operacyjnej obecni byli policjanci z departamentu ds. przestępstw narkotykowych z Miami, którzy bezpośrednio po wydobyciu narkotyków z żołądka Polaka zarekwirowali kontrabandę.

46-letni Wojtczak został oskarżony o przemyt kokainy oraz korzystanie ze środków transportu publicznego w celu dokonania przestępstwa.

Waldemar Wojtczak znany jest w Polsce jako DJ V_Valdi, rezydent wielu polskich dyskotek i klubów z elektroniczną muzyką taneczną. Jest zawodowym didżejem, a graniem na tanecznych imprezach zajmuje się od końca lat 80. Pochodzi z Ostrowa Wielkopolskiego, jest organizatorem i współzałożycielem jednego z największych festiwali muzyki klubowej w Polsce – Elektrocity. Ostatnio pracował w popularnej poznańskiej dyskotece Pacha, gdzie organizował m.in. imprezę taneczną „Lost in Paradise”, nawiązującą do tematyki wyspiarskiej.

(tz, gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks