REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka 25-latek chciał pokazać, że jest godny przystąpić do IS

25-latek chciał pokazać, że jest godny przystąpić do IS

-

Wzmożona obecnośc policji na Times Square w Nowym Jorku fot.Jason Szenes/EPA
Wzmożona obecnośc policji na Times Square w Nowym Jorku fot.Jason Szenes/EPA

25-letni mężczyzna, który planował zaatakowanie baru w Nowym Jorku w sylwestra, by – jak twierdził – udowodnić, że jest godny przystąpić do Państwa Islamskiego (IS), został oskarżony o próbę udzielenia dżihadystom “istotnego wsparcia”.

REKLAMA

Nie wiedział, że jego domniemani wspólnicy byli płatnymi informatorami, działającymi w ramach operacji FBI – poinformowały w czwartek władze federalne.

FBI ujawniła m.in., że w ramach przygotowań do zamachu ów mężczyzna udał się z jednym z informatorów do sklepu po noże, maczetę, maskę na twarz i plastikowy sznur. Okazało się, że nie miał przy sobie pieniędzy, więc rachunek zapłacił informator.

Mężczyznę aresztowano w środę. Był w przeszłości karany, m.in. za rabunek. Według FBI, od listopada komunikował się z trzema podstawionymi informatorami, deklarując poparcie dla Państwa Islamskiego i chęć przyłączenia się do dżihadystów w Syrii. Powiedział też, że rozmawiał online z “bratem” z Państwa Islamskiego 24 i 25 grudnia i że to ów “brat” zasugerował mu zaplanowanie “operacji” w Nowym Jorku.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks