REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmeryka22-letnia wnuczka Roberta Kennedy'ego zmarła z przedawkowania

22-letnia wnuczka Roberta Kennedy’ego zmarła z przedawkowania

-

22-letnia wnuczka zamordowanego w 1968 r. Roberta Kennedy’ego zmarła w czwartek w nocy najwyraźniej w wyniku przedawkowania narkotyków – poinformował „New York Times”. Saoirse Kennedy Hill zmarła w rodzinnej rezydencji Kennedych w Hyannis Port w stanie Massachusetts.

Saoirse Kennedy Hill
fot.Instagram

Młoda kobieta przebywała w domu swej babki 91-letniej Ethel Kennedy, kiedy w czwartek po południu wezwano do niej pogotowie, następnie została zabrana do szpitala Cape Cod w Hyannis – podaje nowojorski dziennik, powołując się na rodzinę i przyjaciół.

REKLAMA

Według gazety została uznana za zmarłą w szpitalu.

Oprócz „New York Timesa”, również dziennik „The Boston Globe” i inne amerykańskie media cytują oświadczenie rodziny Kennedych, potwierdzające śmierć Hill – najnowszej – jak wskazuje Reuters – z długiej serii tragedii, które dotknęły ten jeden z czołowych klanów politycznych w Ameryce.

„Jesteśmy zdruzgotani utratą naszej ukochanej Saoirse. Jej życie było obiecujące, pełne nadziei i miłości” – czytamy w oświadczeniu rodziny. Zacytowano w nim słowa babki zmarłej: „Świat jest dziś trochę mniej piękny”.

„New York Times” i „Boston Globe” cytują również osobne oświadczenie wydane przez biuro prokuratora okręgowego w Cape and Islands, potwierdzające śmierć na obszarze Hyannis Port, ale nie ujawniające tożsamości ofiary.

Jak podaje „NYT” Saoirse Kennedy Hill studiowała komunikację w Boston College; była wiceprzewodniczącą koła Studenckich Demokratów. Według gazety gdy w 2016 r. była studentką prywatnej szkoły przygotowawczej Deerfield Academy w Massachusetts, pisała o zmaganiu się z chorobami psychicznymi.

Była jedynym dzieckiem Paula Michaela Hilla i Courtney Kennedy Hill, która z kolei była piątym z 11 dzieci Ethel i Roberta Kennedych.

Ethel Kennedy przeżyła serię tragedii, które spotkały tę wielopokoleniową rodzinę, w tym zabójstwo męża. Senator stanu Nowy Jork został postrzelony 5 czerwca 1968 r. w Los Angeles, wkrótce po wygłoszeniu mowy w związku z wygraną prawyborów prezydenckich Partii Demokratycznej w Kalifornii. Dwóch synów Roberta i Ethel poniosło przedwczesną śmierć: David w wyniku przedawkowania narkotyków w 1984 r. w wieku 28 lat i Michael w 1997 r. w wieku 39 lat.

Starszy brat „RFK”, prezydent USA John F. Kennedy został zamordowany w 1963 r. w Dallas, a jego syn John Jr. zginął wraz z żoną i szwagierką, gdy pilotowany przez niego samolot rozbił się na Atlantyku, niedaleko Hyannis Port.

Saoirse Kennedy Hill zmarła kilka tygodni po 50 latach od skandalu wokół wypadku samochodowego, w którym młodszy brat „RFK”, ówczesny senator Edward Kennedy, zjechał z mostu łączącego małą wyspę Chappaquiddick z Martha’s Vineyard, zabijając pasażerkę Mary Jo Kopechne. Niejasne okoliczności tej katastrofy skutecznie zniszczyły ambicje prezydenckie Edwarda – wskazuje Reuters. (PAP)

REKLAMA

2095788752 views

REKLAMA

REKLAMA

2095788985 views

REKLAMA

2097585381 views

REKLAMA

2095789134 views

Zapomniany Czarodziej

Spełnione marzenia

5 milionów z poduszki

Na krótkiej fali

REKLAMA

2095789235 views

REKLAMA

2095789346 views