REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka 142 732 nowych zakażeń koronawirusem w ciągu doby, 921 zgonów

142 732 nowych zakażeń koronawirusem w ciągu doby, 921 zgonów

-

Uniwersytet Johnsa Hopkinsa (UJH) w Baltimore poinformował w poniedziałek o 921 ofiarach śmiertelnych Covid-19 w ciągu ostatniej doby. Obecność koronawirusa zdiagnozowano u 142 732 kolejnych osób.

Placówka naukowa w Baltimore szacuje, że od wybuchu epidemii w USA zarejestrowano łącznie 12 mln 404 986 przypadków zakażenia wirusem. Liczba ofiar śmiertelnych doszła do 257 616.

REKLAMA

Telewizja CNBC podała, że podczas poniedziałkowego wirtualnego spotkania Amerykańskich Centrów Kontroli Chorób (CDC) z lekarzami dr Sandra Fryhofer zaznaczyła, że zarówno szczepionki na koronawirusa Pfizer, jak i Moderna Covid-19 wymagają dwóch dawek. Martwiła się, czy jej pacjenci wrócą po drugą dawkę z powodu potencjalnie nieprzyjemnych skutków ubocznych, jakie wywołuje pierwszy zastrzyk.

Obie firmy przyznały, że ich szczepionki mogą wywoływać skutki uboczne podobne do objawów związanych z łagodnym przebiegiem Covid-19, jak bóle mięśni, dreszcze i bóle głowy.

Naprawdę musimy uświadomić pacjentom, że to nie będzie jak spacer po parku. (…) Będą czuć, że dostali szczepionkę. Prawdopodobnie nie będą się czuć wspaniale. Ale muszą wrócić po drugą dawkę” – przekonywała Fryhofer, która jest m.in. członkiem różnych komisji doradczych CDC.

CNBC przypomina, że we wrześniu osoby biorące udział w testach szczepionki przeciwko koronawirusowi firm Moderna i Pfizer opowiadały o wysokiej gorączce, silnych bólach głowy i całego ciała, wyczerpaniu i innych objawach występujących po iniekcji.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA