REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka 10-latek zebrał 315 tys. dol. na kamizelki kuloodporne dla psów na służbie

10-latek zebrał 315 tys. dol. na kamizelki kuloodporne dla psów na służbie

-

10-letni Brady Snakovsky zebrał 315 tys. dolarów na kamizelki kuloodporne dla psów policyjnych i wojskowych; dostarczył je 257 psom pracującym również w Afganistanie i Kanadzie – podaje CNN.

Mając osiem lat Brady zauważył oglądając program telewizyjny, że w odróżnieniu od ich opiekunów psy na służbie nie mają kamizelek kuloodpornych – powiedziała w wywiadzie dla CNN matka chłopca Leah Tornabene.

REKLAMA

Brady, który mieszka w Ohio, postanowił pomóc psom i stworzył Fundusz K-9 organizacje non profit zbierającą środki dla psów. K-9 do nazwa psich funkcjonariuszy i pododdziałów.

Chłopiec sam stworzył wtedy stronę internetową GoFundMe, dzięki której kupił dla psów cztery pierwsze kamizelki. Jego mama zwraca uwagę, że policja nie finansuje wystarczająco swoich jednostek K-9 i liczy na wsparcie donatorów, by wyposażyć lepiej swoje psy.

Brady ma ulubieńca wśród psów, którym pomógł. “Moim pupilem jest Benny, bo jego opiekun był tak wdzięczny (za kamizelkę), że zaczął płakać” – powiedział chłopiec, który zaprzyjaźnił się z panem Benny’ego.

Niedawno, z pomocą lokalnej społeczności, Brady stworzył park dla psów, który raz w tygodniu jest zamknięty dla publiczności, aby mogły tam trenować i bawić się psy policyjne.

Chłopiec zapewnił w rozmowie z CNN, że będzie nadal pomagał policyjnym psom dzięki swej organizacji non profit. “Lubię widzieć uśmiech na twarzach ich opiekunów” – dodał Brady. Więcej informacji można znaleźć na stroni bradysk9fund.com (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks