REKLAMA

2132848441 views

REKLAMA

2132848440 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Najlepsza inwestycja

-

Jeśli zapytasz znajomych, w co najlepiej inwestować, zapewne otrzymasz wiele rad. W dobie wszechobecnej komercjalizacji uwaga inwestorów skupia się na nieruchomościach, złocie, akcjach, dziełach sztuki itd. Ja chciałbym zwrócić uwagę na inwestycję, która moim zdaniem jest ponadczasowa i przynosi nieocenione zyski. To inwestycja w relacje międzyludzkie.

Każdy dzień pełen jest nowych wydarzeń, a każdy inwestor śledzi rynek, żeby upewnić się, czy jego inwestycja jest trafna. Skupiając większość czasu na finansach, które zapewnić nam mają bezpieczeństwo na przyszłość, możemy zaniedbać inwestycje w relacje. Na wielu wspaniałych uczelniach specjaliści wskazują cele inwestycyjne, lecz czy pamiętasz, by uczono cię gdzieś budowania i inwestowania w relacje? Ile razy odniosłeś sukces, którego początek wziął się w rozmowach z życzliwymi ludźmi? A może znasz kogoś, kto pozostawiony w samotności, mimo swojej zamożności, nie jest szczęśliwy?

REKLAMA

Jeśli poświęcasz czas na budowanie relacji, odczuwasz zadowolenie i wsparcie, które w konsekwencji daje ci energię i pomysły do powiększania swojego majątku. Jest oczywiste, że o relacje trzeba dbać. Jeśli robisz to wyłącznie dla chęci zysku, udawane działania zostaną zauważone i nie ma tu mowy o żadnej relacji. Szacunek i zrozumienie w relacjach jest podstawą, a swój początek biorą one w sercu, a potem w umyśle. To oznacza, że potrzebna jest tzw. chemia między ludźmi – uczucie, które każdy zakochany człowiek pamięta. Chemia w biznesie to również ważna emocja. To chęć do partnerskiego współdziałania bez podstępów i wykorzystywania. Powiesz może, że w dzisiejszym świecie takie zasady występują niezwykle rzadko. To nie jest argument. Jeśli chcesz być zadowolony z siebie, to zawsze okazuj drugiemu człowiekowi szacunek, bez względu na jego metody działania. Wówczas będziesz pozostawał w kręgu działania swojej dobrej energii, która cię wzmocni.

Jak wygląda dziś w rodzinach budowanie i inwestowanie w relacje? Czasem ktoś zmęczony trudnym dniem wraca do domu oczekując wsparcia i zrozumienia, a może pomocy w rozwiązaniu jakiegoś problemu. Tam okazuje się, że każdy z domowników zajęty jest wyłącznie swoimi sprawami i nie dostrzega jego potrzeb. Co jest tego przyczyną? Codziennie zalewani jesteśmy falą informacji i zadań do wykonania. To czasy, w których jesteśmy odciągani od podstawowych i jednocześnie najważniejszych relacji rodzinnych. Jeśli nie znajdziemy czasu na wspólne spokojne rozmowy, posiłki, spacery i omawianie naszych spraw, to nie budujemy relacji i nie inwestujemy w nie. Taka strategia powoduje, że pomimo być może doskonałych inwestycji finansowych jesteśmy oddaleni od siebie i stajemy się samotni.

Jak zatem budować i inwestować w relacje na co dzień? Poprzez dawanie siebie, czyli życzliwość dla innych, czas poświęcany bezinteresownie. Jak zawsze nie należy oczekiwać natychmiastowych zwrotów z inwestycji. Potrzebny jest czas, wytrwałość i cierpliwość. To proces, który trwa całe życie. Kolejne działanie to okazywanie szacunku i troska o drugą osobę. Spróbuj robić bliskim niespodzianki. Kupuj bez okazji piękne bukiety róż swojej partnerce. Jako kobieta zarezerwuj stolik w romantycznej restauracji i zabierz tam swojego partnera. Kiedy rozmawiacie ze sobą w trudnych momentach, nie oceniajcie siebie nawzajem, nie róbcie wymówek, tylko spokojnie wymieńcie swoje myśli i poszukajcie rozwiązania. To jest wasza inwestycja w relację. Ona będzie procentować, a zyski będą zawsze.

Każdy człowiek dąży do szczęścia. W tych dążeniach angażuje różne środki. Angażowanie siebie, dawanie dobrych emocji, szacunku to inwestycja niewymagająca konta bankowego, natomiast zyski są trwałe i niezależne od sytuacji na świecie.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat, spotkać ludzi zainteresowanych swoim rozwojem, to odwiedź Akademię Pozytywnego Myślenia Chicago na Facebooku oraz przyjdź na spotkania do Art Gallery Kafe, która znajduje się przy 127 Front St. w Wood Dale, IL 60191.

Jacek Galus

trener rozwoju osobistego, w USA certyfikowany przez The Society of Neuro-Linguistic Programming™. Tytuł trenera biznesu uzyskał na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Współpracował z wieloma korporacjami i firmami w Polsce w zakresie szkoleń motywacyjnych, budowania umiejętności zarządzania kadrą oraz relacji międzyludzkich. Twórca Akademii Pozytywnego Myślenia skupiającej osoby zainteresowane rozwojem osobistym. Zwolennik nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży pozbawionej hierarchii, opartej na szacunku i zaufaniu. Felietonista współpracujący z wydawnictwem edukacyjnym. Na Facebooku prowadzi profil Akademia Pozytywnego Myślenia Chicago.
Prowadzi indywidualne spotkania terapeutyczne i szkolenia w zakresie budowania dobrych relacji w życiu osobistym i zarządzania zespołem w biznesie. Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie informacji na adres: akademia@jacekgalus.com w celu umówienia spotkania.

 

fot.pxhere.com

REKLAMA

2129676053 views

REKLAMA

REKLAMA

2129676068 views

REKLAMA

REKLAMA

2131472388 views

REKLAMA

2129676078 views

REKLAMA

2129676081 views

REKLAMA

2129676085 views