REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAkademia Pozytywnego MyśleniaLot Jeffa Bezosa wzbudził większe zainteresowanie niż wyprawa w kosmos Richarda Bransona

Lot Jeffa Bezosa wzbudził większe zainteresowanie niż wyprawa w kosmos Richarda Bransona

-

Lot Jeffa Bezosa w kosmos przykuł większe zainteresowanie opinii publicznej niż wyprawa Richarda Bransona. Większe zaciekawienie wywołały też postaci obu miliarderów niż ich firmy kosmiczne – zauważył w niedzielę portal Axios. W przypadku Bezosa jest to Blue Origin, a Bransona – Virgin Galactic.

„Może to wzmocnić podejrzenia opinii publicznej, że ich przedsięwzięcia wynikały po części z próżności” – ocenia amerykański portal newsowy.

REKLAMA

Jak przypomniał Axios, start statku VSS Unity Brytyjczyka Bransona miał miejsce wcześniej – 11 lipca. Kiedy jednak najbogatszy człowiek na świecie, Amerykanin Bezos, wzbił się 20 lipca w przestrzeń kosmiczną na pokładzie rakiety New Shepard zrodziło to większe poruszenie.

Powołując się na firmę Keyhole, Axios podkreśla, że odsetek wyszukiwań Bezosa w Google był w dniu startu o 38 proc. wyższy niż w przypadku wystrzelenia pojazdu kosmicznego Bransona. Wygenerował też o 19 proc. więcej wzmianek w mediach społecznościowych.

Z kolei z danych monitorujących media firmy NewsWhip wynika, że o Bezosie napisano prawie dwa razy więcej artykułów w związku z jego startem niż o Bransonie, który poleciał dziewięć dni wcześniej.

„Zarówno Branson, jak i Bezos znaleźli się w tym miesiącu w centrum komercyjnej turystyki kosmicznej, a większość uwagi opinii publicznej skupili na sobie potentaci, a nie ich firmy kosmiczne. Zgodnie z danymi Google Trends, liczba wyszukiwań Jeffa Bezosa w Google była prawie dwukrotnie wyższa niż wyszukiwań dotyczących Blue Origin” – wyjaśnił portal.

Zwrócił uwagę, że w odniesieniu do Virgin Galactic odsetek był nieco bardziej wyrównany. Bransona wyszukiwano o 35 proc. częściej niż jego firmę.

Statystyki NewsWhip dowodzą, że kiedy teksty opublikowane online o Blue Origin, nie uwypukliły postaci Bezosa, generowały średnio 2,5-krotnie mniej uwagi niż kiedy to robiły. W przypadku Virgin Galactic i Bransona było ich prawie o połowę mniej.

W opinii Axios chociaż miliarderzy mogą przykuć uwagę, ale wiele reakcji wiążących się z ich ekspedycjami – szczególnie w przypadku Bezosa – było nieprzyjaznych.

Komentarze Bezosa, że pracownicy i klienci Amazona +opłacili to wszystko+, a także łączące się z tym reperkusje, znalazły się wśród relacji na temat lotu generujących największą liczbę interakcji społecznych – wynika z danych NewsWhip.

Axios akcentuje też, że w następstwie nagłówka prasowego „Jeff Bezos kładzie podwaliny pod loty w kosmos” 165 tys. osób podpisało petycję, „aby go tam zatrzymać”.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2119315715 views

REKLAMA

2119315807 views

REKLAMA

REKLAMA

2121112158 views

REKLAMA

2119315870 views

REKLAMA

2119315925 views

Bękarty wojny

Loty nad lodową pustynią

Świat na haju

Urodził się, by być Wielkim

REKLAMA

2119315965 views