Czas przecieków

fot.Patrick Seeger/EPA

fot.Patrick Seeger/EPA

W Unii Europejskiej trwa akurat sezon wyborczy. Nikt się tym nie pasjonuje, poza bezpośrednio zainteresowanymi i kibicującymi im mediami, czemu się zresztą trudno dziwić. Wiadomo przecież, że „wspólnotowe” instytucje, choć niewiarygodnie drogie i rozbudowane, to fasady, a decyzje polityczne podejmują przywódcy unijnych państw, na czele z kanclerz Niemiec.

Mimo to walka o trzy najwyższe unijne stołki jest zawzięta, bo to nie tylko fantastyczne synekury – przewodniczący unijnych instytucji zarabiają jak prezesi wielkich banków i mają iście bizantyjskie dwory – ale także wpływ na redystrybucję ogromnych pieniędzy. Szczególnie dotyczy to stanowiska przewodniczącego Komisji Europejskiej. Przygotowywane przez nią eurodyrektywy przepompowują miliardy euro z kieszeni podatników do wielkich graczy światowej gospodarki i finansów pod pretekstem ekologii, polityki surowcowej i energetycznej, ochrony europejskich miejsc pracy, dofinansowywania europejskiego eksportu i tak dalej.

Z punktu widzenia prostego obywatela taki sezon jest o tyle ciekawy, że w zgodnej na co dzień mafii pojawiają się konflikty na tyle silne, iż jedni zaczynają na drugich „sypać”. I tak właśnie przydarzyło się z Jeanem-Claudem Junckerem, byłym premierem Luksemburga, a obecnie kończącym swą kadencję szefem Komisji. Nigdy nie pisałem o nim inaczej niż per „stary przekrętacz”, ale dopiero w ramach porachunków między europejskimi „socjaldemokratami” a „chadekami” (biorę nazwy politycznych klanów w cudzysłów, bo te identyfikacje są już od wielu lat czysto umowne) europejskie media puściły farbę o sprawach, które niby nie są tajemnicą, ale mocą politycznej europoprawności nie wolno było ich zauważać.

Konkretnie ze zmowy milczenia wyłamał się brytyjski „Guardian”, pismo lewicowe. No, ale też opublikowane przez nie sensacje uderzyły w „chadeków”, którzy rozbuchali się tak bardzo, że wymówili dotychczasowy podział z „socjaldemokratami” i próbują zgarnąć całą pulę – stanowiska przewodniczących europarlamentu, Komisji i Rady Europejskiej – którą dotąd się oba klany dzieliły.

Przypomniano więc, że Jean-Claude Juncker był organizatorem i wieloletnim patronem procederu wyprowadzania przez koncerny zysków spod opodatkowania w krajach członkowskich. To między innymi dzięki niemu Luksemburg jest od lat gigantyczną pralnią pieniędzy, pozwalającą koncernom przeznaczać zyski na nowe gulfstreamy dla prezesów zamiast na okrzyczaną „sprawiedliwość społeczną” i „europejską solidarność”, z której unijni przywódcy są tak bardzo dumni i tak chętnie pouczają w tej kwestii innych, a już Polskę zwłaszcza.

W sumie to, co ujawniła europejska lewica, żeby dopiec „chadekom”, to i tak przysłowiowy pikuś. Wiadomo, że istotą problemu nie jest obłuda jednego polityka – fakt, szczególnie żałosnego – który latami co innego gadał, a co innego robił, blokując zakulisowo wszelkie działania, które mogłyby poprawić „ściągalność podatków” na terenie Unii. Istotą problemu jest chora konstrukcja unijnego „superpaństwa”, które nie potrafi spełnić żadnych oczekiwanych przez Europejczyków zadań. Jest natomiast gigantycznym pasożytem, hubą wysysającą soki z gospodarki kontynentu i kolonialną strukturą obezwładniającą państwa narodowe, zwłaszcza te nowo wcielone, by otworzyć je na eksploatację i, trzeba użyć tego niemodnego słowa, wyzysk korporacji i banków mających swe korzenie w krajach „starej Unii” i żyjących w symbiozie z partyjnymi nomenklaturami oraz eurokracją.

Uboczną ciekawostką jest to, czy „chadekom” uda się wziąć wszystkie trzy wspomniane stanowiska, czy jednak będą musieli oddać jedno „socjaldemokratom” – bo w tym ostatnim wariancie jest oczywiste, że tym, który poleci, będzie Donald Tusk.

Rafał A. Ziemkiewicz
twitter.com/R_A_Ziemkiewicz
www.facebook.com/rziemkiewicz

Categories: ziemkiewicz

Comments

 1. hs
  hs 22 stycznia, 2017, 16:37

  https://twitter.com/r_a_ziemkiewicz/status/557663617550934020?lang=en
  I tyle w temacie ziemniakiewicza…
  Tylko czemu te jego glupawe artykuly pojawiaja sie wciaz w dzienniku?

  Reply this comment
  • Weniaciel
   Weniaciel 24 stycznia, 2017, 12:34

   Oho! Płatny hejter 🙂

   Reply this comment
   • hs
    hs 25 stycznia, 2017, 04:16

    Przejrzałeś mnie…. Sherlock, ani chybi… Przyznaję się – Watykan płaci mi za przypominanie, że ziemkiewicz nazwał publicznie papieża idiotą…

    Reply this comment
 2. zyx
  zyx 22 stycznia, 2017, 17:22

  hs> Prawdopodobnie z tego powodu, że pan R. Ziemkiewicz jest najlepszym polskim felietonistą politycznym. A znajdująca się w linku wypowiedź o Franciszku ma go rzekomo dyskwalifikować? Kiedy papież, (wierzę, że trochę bezmyślnie) wypowiada się nieprzyjemnie o rodzinach wielodzietnych, które i tak mają w biedniejszych krajach mnóstwo problemów.

  Reply this comment
  • hs
   hs 23 stycznia, 2017, 03:43

   „najlepszy polski felietonista” – a to ci dowcip… ma pan specyficzne poczucie humoru…
   otóż ziemniakiewicz jest znienawidzona pisiorowską gnidą…
   nazwanie papieża idiotą tylko podkreśla jakim jest człowiekiem… a i o panu powyższy wpis nie świadczy zbyt dobrze…

   Reply this comment
   • mma
    mma 24 stycznia, 2017, 04:22

    no właśnie, to że takie gnidy go opluwają (bezskutecznie :))) i łażą za nim wszędzie, świadczy, że jest najlepszy :)))

    Reply this comment
    • hs
     hs 25 stycznia, 2017, 04:12

     Tak, gnidy opluwają papieża… a jeszcze inne gnidy bronią tych co opluwają…

     Reply this comment
 3. hs
  hs 23 stycznia, 2017, 04:03

  „najlepszy polski felietonista” – a to ci dowcip… ma pan specyficzne poczucie humoru… otóż ziemniakiewicz jest znienawidzona pisiorowską gnidą… nazwanie papieża idiota tylko podkreśla jakim jest człowiekiem… o panu powyższy wpis też nie świadczy zbyt dobrze…

  Reply this comment
 4. Yankes
  Yankes 23 stycznia, 2017, 14:25

  hs – Kim ty smieciu jestes aby, czlowieka ktorego nie znasz nazywasz ” pisiorowska gnida”? Jak czuja sie ludzie ktorzy czytaja RZ i podzielaja jego opinie ,a nie zawsze sa to pozytywne oceny np, PISu Polecam ksiazke Ziemkiewicza – ” Polactwo” tam jest napisane ,skad swoj polityczny DNA, biora tacy kretyni jak – hs-

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 23 stycznia, 2017, 15:25

   Oto jak bardz jest lubiany ,ceniony i szanowany w Polsce ten poparaniec Ziemkiewicz :

   „Chcemy wyrazić swoje oburzenie faktem, że na tak prestiżowe i ważne dla krakowskiej kultury wydarzenie, jakim są Targi Książki, został zaproszony (.) Rafał Ziemkiewicz” – czytamy w liście skierowanym do organizatorów tej imprezy. Powodem są jego wypowiedzi, w których obraża kobiety. Protest szybko zyskuje poparcie internautów, którzy chcą odwołania udziału Ziemkiewicza w imprezie.
   Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
   We wtorek na portalu petycjeonline.pl został opublikowany protest „Nie dla udziału R. Ziemkiewicza w Targach Książki w Krakowie”.

   Uwłaczające i obraźliwe wobec kobiet

   „Pan Rafał Ziemkiewicz znany jest ze swoich obrażających kobiety (i nie tylko) wypowiedzi, np. Kobiety? Jakie kobiety? Kobiety nie szwendają się nocą pod cudzym domem, wrzeszcząc o swoich cipach i macicach, To wyjątkowa czelność, że protestuje pod domem Jaro, sama jest zdeformowana, a matka ją urodziła oraz No cóż, kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej, niech rzuci pierwszy kamień… Ale jak zakonnik, to kara konieczna. Pomijając język tych wypowiedzi (choć w przypadku zaproszenia na Targi Książki także ten aspekt powinien być wzięty pod uwagę), są one uwłaczające i obraźliwe wobec kobiet” – czytamy w proteście.

   Sygnatariusze listu uważają, że osoba, która w taki sposób wypowiada się publicznie o kobietach, nie zasługuje na honor uczestnictwa w debatach toczących się w ramach Targów.

   „Sądzimy także, że byłoby to kompromitacją wobec innych zaproszonych na Targi gości, a niewątpliwie byłby to afront wobec biorących udział w Targach (zarówno jako zaproszeni goście, jak i osoby odwiedzające) kobiet. W związku z powyższym apelujemy o odwołanie udziału w Targach Pana Rafała Ziemkiewicza”.

   Oddolna inicjatywa

   Autorem petycji jest filozof dr Leszek Wroński, na co dzień wykładowca Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. – To moja oddolna inicjatywa. Uważam, że osoba, która w ten sposób wypowiada się o kobietach, nie powinna być zapraszana na taką imprezę jak Targi Książki. Chciałem wyrazić swój protest i sprawdzić, jak wiele osób podziela moje zdanie – mówi w rozmowie z „Wyborczą”.

   Wroński mówi, że zaskoczyła go skala poparcia i szybkość, z jaką pojawiają się kolejne podpisy pod jego petycją. – Nie wiem dokładnie, co teraz. Z pewnością będę chciał wydrukować petycję i przesłać ją do organizatorów targów. Nie wierzę w jej skuteczność, ale – w mojej ocenie – wyraźny głos sprzeciwu wobec tego typu wypowiedzi powinien być słyszany – dodaje krakowski filozof”

   Reply this comment
  • hs
   hs 24 stycznia, 2017, 03:18

   Yankes – myślałeś kiedyś o eutanazji, tępaku? Nic ci już nie pomoże, zryty pisowski berecie…
   Założę się że siedziałeś w niedziele w pierwszej ławce w kościele… i nic ci nie przeszkadza, że twój idol publicznie obraził papieża… Słuchaj sobie dalej pisowskiej propagandy w reżimowej tv i na 1490… śmieciu…

   Reply this comment
   • mma
    mma 24 stycznia, 2017, 04:23

    milcz UB-ecka gnido, zaprzańcu, PO Polaka

    Reply this comment
    • hs
     hs 25 stycznia, 2017, 04:00

     zapisałeś się już do ORMO macierewicza, głupku? Ormowcem jest się na zawsze – byłeś za młodu a teraz już masz to we krwi…

     kolejny obrońca ziemkiewicza się znalazł… też nie chodzisz do kościoła?

     Reply this comment
 5. Yankes
  Yankes 23 stycznia, 2017, 18:16

  Mam nadzieje tepy palancie ze ktoras z kobiet( ktora cie zna) jeszcze raz pochyli nad klawiatora i opisze w jaki sposob przerysowales komus zycie Brak mi slow aby napisac co mysle o czlowieku, ktory uzywa tanich zagrywek przeciwko osobie ktora inteletualnie, moralnie i wiedza przerasta o pare klas Robisz tak za kazdym razem jak dostaniesz zasluzonego kopa w dupe – do dzurki i przepraszam was kobiety ze te wsztstkie skurwysyny na was szczekaja – Ja Normas jestem normalny i was obronie.. tylko wiesz powiedz – czy dzisiaj zrobisz mi dobrze Drogie Panie, szanuje wszystkie Kobiety i serdecznie pozdrawiam

  Reply this comment
  • Paris
   Paris 24 stycznia, 2017, 02:11

   Yankes, nie wiem co ty bierzesz, ale zmien dilera. Jak tak kochasz pis to wracaj do Polski!

   Reply this comment
 6. Yankes
  Yankes 24 stycznia, 2017, 10:10

  Paris – Co biore? przez dziesiec godzin dziennie wypruwam sobie zyly – a ty na czym jedziesz? – Polecam rower ( tez dziennie) W Polsce aktualna wladza radzi sobie – Tutaj pare ” chwastow do wyrwania” tez sie znajdzie

  Reply this comment
 7. Yankes
  Yankes 24 stycznia, 2017, 10:31

  hs – Do kosciola nie chodze, telewizji nie mam , 1490 jest na zenujacym poziomie – lubie kabarety. Twoj jest slaby

  Reply this comment
  • hs
   hs 25 stycznia, 2017, 04:03

   Kabaretem jest pisowski nie-rząd… Zrozumiesz to kiedyś.

   Reply this comment
 8. Yankes
  Yankes 25 stycznia, 2017, 10:51

  hs- W Polsce alternatywa jest- dbajacy o swoje ego i kutasa Petru, klaln i bankrut polityczny Schetyna, sprzedajny wszysto i wszystkich Kosiniak- Kamysz, nagrodzony Europejczyk Kijowski- kochajacy tata, kolorowy Kukiz 15- moze,ale w muzyce Sa jeszcze ” czerwoni” ale skompromitowani( oby tak zostalo po wsze czasy) i ” zieloni” ktorzy kochaja zwierzeta a ja ich kocham Swiat ( zachodni) idzie w kierunku Narodowo- Prawicowym i trzeba to wziac na klate, albo plecak na plecy i np Urugwaj Na 100% tam tez jest Swiat

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 25 stycznia, 2017, 14:46

   To ,ze swiat skreca w prawo nie oznacza ,ze mam jak tepy baran podazac za tym trendem .W Niemczech w latach 30 Niemcy tez skrecili w prawo i poparli Hitlera ,ktory doszedl legalnie do wladzy, czy to oznacza ,ze mam byc jak oglupiony niemiecki narod ? Nie ! Bo ja mysle samodzielnie i nie bede bezmyslnie sluchal polecen faceta ,ktory sobie ulozyl zycie z kotem albo czytal rozemocjonowanych wypocin degenerata o watpliwej moralnosci Ziemkiewicza.Czytalem kilka jego tekstow i sa po prostu slabe merytorycznie i skierowane zapewne do takich samych frustratow jak ich autor.A co do Ciebie Yankees ,to jestes dla mnie zwyklym chlystkiem co to mnie juz widzial w helmie Zomowskim albo pijanego na wyimaginowanych libacjach alkocholowych mimo ,ze mnie nie znasz wiec nie jestes dla mnie zadnym partnerem do dyskusji.
   Na koniec maly cytat Ryszarda Kapuscinskiego ,idealnie obrazujacy obecna sytuacje na swiecie i odnoszacy sie w duzym stopniu do haterow takich jak ty .

   „Światu grozą trzy plagi, trzy zarazy.
   Pierwsza – to plaga nacjonalizmu.
   Druga – to plaga rasizmu.
   Trzecia – to plaga religijnego fundementalizmu.
   Te trzy plagi mają te samą cechę, wspólny mianownik – jest nim agresywna, wszechwładna, totalna irracjonalność.
   Do umyslu porazonego jedną z tych plag nie sposób dotrzec. W takiej glowie pali się święty stos, który tylko czeka na ofiary. Wszelka próba spokojnej rozmowy będzie mijać się z celem. Nie o rozmowę mu chodzi, tylko o deklaracje. Żebyś mu przytaknął, przyznal rację, podpisał akces. Inaczej w jego oczach nie masz znaczenia, nie istniejesz, ponieważ liczysz się tylko jako narzedzie, jako instrument, jako oręż. Nie ma ludzi – jest sprawa.
   Ryszard Kapuściński (z książki Imperium)”

   Reply this comment
 9. reporter
  reporter 25 stycznia, 2017, 15:41

  POZOSTALY JESZCZE INNE , meksykanska ,zoltkowa i nielegalni ,co chca doic Usa ,jak glupia krowe, ich czas dobiega konca.

  Reply this comment
 10. Yankes
  Yankes 25 stycznia, 2017, 16:54

  Normals Po pierwsze – nie kazdy musi isc w prawo – mozna prosto Po drugie przy spotkaniu( mam nadzieje) malo bedzie dyskusji – Po trzecie Ryszarda Kapuscinskiego trzeba rozumiec a nie przpisac Baza twojego zycia ma takie braki ze polecam ksiazke( wspolczesna – bo starsze moga byc za trudne) – SYN ,Philippa Meyer Moze zrozumiesz co jest ” kluczem ” zycia … cwaniaku

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 26 stycznia, 2017, 15:32

   Daruj sobie swoj protekcjonalny ton ,nie reprezentujesz soba zadnych wartosci ,ktorych pragnalbym sie od ciebie nauczyc i nie zamierzam korzystac z twoich „zlotych ” porad.Zachowaj je dla siebie i tobie podobnych plujacych jadem cwierciteligentow. Tak jak pisalem wczesniej ,za maluski jestes zeby zostac moim partnerem do rozmow ,moge tylko od czasu do czasu skomentowac twoje nieraz tak bardzo zalosne wypowiedzi.

   Reply this comment
 11. Yankes
  Yankes 25 stycznia, 2017, 18:31

  reporter-Jakis czas temu bylem Las Vegas – w kasynach 50 % grupa ” zoltkowa” . 30 % ” meksykanska” , 20% bialych Amerykanow i Europejczykow I wlasnie w tych proporcjach kasyno ich” doilo” Potem byla ipreza na kilkadziesiat tysiecy dusz i Amerykanski hymn – Prawie wszyscy wstali, trzymali reke na sercu i spiewali Sola tego Pieknego Kraju jest wielokulturowosc i emigracjia – no chyba ze dziadek szanownengo, rdzennego obywatela byl z plemienia Potawatoni badz innego – ale watpie Pozdrawiam

  Reply this comment
 12. Yankes
  Yankes 28 stycznia, 2017, 07:56

  Normals – Ide na ” Kazika”. Bede w koszulce KOD – WYBIERAM PRZYSZLOSC – Mam pare dla ciebie. Na caly tydzien Bedzie fajnie . Pospiewamy

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 28 stycznia, 2017, 14:52

   Nie wybieram sie na Kazika ale mam juz bilety na U2 i tez sobie pospiewam tyle ze w milym towarzystwie.

   Reply this comment
 13. anat
  anat 6 lutego, 2017, 10:00

  Jankes ma rację.

  Reply this comment
 14. anat
  anat 6 lutego, 2017, 10:01

  A reszta tylko niezdarnie ujada.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*