Aborcja i i naziole

Aborcja i i naziole

W najnowszym sondażu najgorliwiej chyba nienawidzącego PiS medium, jakim jest TVN, PiS został „wyceniony” na 42 proc., a zsumowane poparcie PO i Nowoczesnej wyniosło dokładnie połowę tego, 21 proc. Fakt, że sondaż zaprezentował właśnie TVN, a zrobiła go współpracująca z tą stacją pracownia Kantar, zwykle wynik władzy zaniżająca, a nie oskarżany o sprzyjanie rządowi państwowy CBOS, skłania do spiskowych przypuszczeń, iż medialne zaplecze „totalnej opozycji” zabrało się do jej „zwijania”. Podobnie jak fakt, że zaraz potem przyszedł inny sondaż, również dla mediów wrogich rządowi, w którym z kolei większość wyborców opozycji opowiedziała się za tym, żeby i PO, i Nowoczesna w ogóle zniknęły razem ze swymi liderami a na ich miejsce by powstała jakaś nowa formacja.

Pytanie, jaka by to miała być formacja, poza tym, że wroga PiS? Gdyby ktoś w upadłych elitach III RP miał na to pomysł, to takie właśnie byłyby wspomniane partie i nie upadłyby tak nisko. A z kolei, nowa formacja, nawet gdyby powstała (co jest wątpliwe, bo PO może i jest już trupem, ale trupem z piętnastoma milionami złotych, a czasy hojnych dla tej strony sceny politycznej sponsorów dawno minęły), jeśli nie przedstawi żadnej alternatywnej wobec PiS wizji, idei, nie zwojuje więcej niż Schetyna i Petru.

Głęboką przyczyną klęski pomagdalenkowej elity III RP, których polityczną emanacją są (były?) partie obu panów, jest bowiem fakt, że jej jedynym programem jest ona sama. To, by znowu była jedynym zasobem kadrowym, z którego nominowani będą urzędnicy państwowi, rektorzy i dyrektorzy, sędziowie i prezesi, aż do szczebla gminy. Ktoś, przez analogię do oficjalnej ideologii nieboszczki PZPR, nazwał ten budowany w latach dziewięćdziesiątych system „centralizmem towarzyskim” – i było to określenie bardzo celne, w istocie, nie miało znaczenia, czy to się ma nazywać Unia Demokratyczna czy Wolności, czy Sojusz Lewicy, czy Platforma, chodziło o to, żeby rządzili „nasi”. To znaczy, wedle własnego określenia, „ludzie na pewnym poziomie”, który to poziom określała tzw. dobra prasa w poczętych z dilu w Magdalence mediach.

I oto te właśnie media zachowują się tak, jakby zirytowane porażkami „totalnej opozycji” chciały ją dobić. Z jednej strony, wsparły aborcyjną akcję pozaparlamentarnej lewicy, gdy dzielenie sceny politycznej według kryterium stosunku aborcji jest dla opozycji skrajnie niewygodne i może tylko jeszcze bardziej zredukować jej i tak topniejące poparcie. Zwłaszcza, że lewicowy atak przeprowadzono pod hasłami nader skrajnymi, domagając się nie tylko prawa do aborcji na każde życzenie, ale też kary więzienia (!) za publiczne głoszenie i manifestowanie poglądu o szkodliwości „przerywania ciąży” i za zniechęcanie do niego. Pomysł, by walkę z PiS prowadzić w imię ustawy, która Michalinę Wisłocką wsadziłaby ze „Sztukę kochania” na dwa lata, jest doprawdy chory.

Z drugiej strony, wrogiem owych mediów właściwie przestał już być PiS – ten jest za wielki – a stali się narodowcy. TVN wypatrzył kilkunastoosobową grupkę nazi-debili, nazywającą się „Duma i Nowoczesność”, która urządzała na Śląsku w lesie obchody na cześć Hitlera ze swastykami i hajlowaniem, i w chwili, gdy pisze te słowa, już piąty (!) dzień „Fakty” TVN wypełnia rozpaczliwe szycie na jej temat. Szycie mające na celu połączenie jakoś tej grupki z narodowcami, a ich znowu – z PiS. Na zasadzie, że ktoś gdzieś kiedyś przed laty stał w pobliżu kogoś kto znał kogoś.

A ponieważ opozycja siłą rzeczy musi wypełniać agendę swoich mediów, jak na razie efektem jest spozycjonowanie jej jako siły symetrycznej do ruchu, który cieszy się poparciem około 1 procenta wyborców i ma w Sejmie jednego posła (wprowadzonego z listy Kukiza). Jeśli to nie jest totalne „samozaoranie”, to już nie wiem, doprawdy, co można tak nazwać.

Rafał A. Ziemkiewicz

ziemkiewicz

(ur. 1964), rodem ze wsi, żyje w mieście, inteligent w 2. pokoleniu – absolwent polonistyki UW, pisarz, publicysta i współpracownik mediów elektronicznych. Autor ponad 20 książek – powieści (m.in. Walc Stulecia, Ciało Obce, Żywina, Zgred), zbiorów opowiadań (Coś Mocniejszego), felietonów (Viagra Mać, Uwarzałem Że) oraz esejów (Polactwo, Myśli Nowoczesnego Endeka, Jakie Piękne Samobójstwo). Negatywnie ustosunkowany do rzeczywistości i klasy panującej III RP. Jest jednym ze współprowadzących satyryczne podsumowanie dnia >>W tyle Wizji<<  w TVP Info.

twitter.com/R_A_Ziemkiewicz
www.facebook.com/rziemkiewicz

 

fot.Radek Pietruszka/EPA

Categories: ziemkiewicz

Comments

 1. Piotr-elder
  Piotr-elder 28 stycznia, 2018, 16:25

  To dlaczego politycy z PiS-u częściej występują we wrogim TVN niż TVP zwanym Kurwizja (Kurskiego Telewizja) ? Patryk Jaki to nie wychodzi z TVN-u! Często do TVN zagląda Bielan, Sasin -to pisiory! Ziemkiewicz przestań ściemniać, być ultrapisiorem, zaczadzonym albo przekupnym dziennikarzem „pisowską szczekaczką” Pisz łachudro w miarę obiektywnie.

  Reply this comment
 2. Aleksander God
  Aleksander God 29 stycznia, 2018, 09:59

  Zamiana Beaty Szydło na Mateusz Morawieckiego, to uchylenie tylnych drzwi dla III RP.

  Reply this comment
 3. elder
  elder 30 stycznia, 2018, 16:03

  A to wszystko wina…Tuska :-)))

  Reply this comment
 4. Piotr-elder
  Piotr-elder 30 stycznia, 2018, 16:05

  …no i Hanny Gronkiewicz-Waltz.

  Reply this comment
 5. Piotr-elder
  Piotr-elder 30 stycznia, 2018, 16:05

  Wina Tuska :-)))

  Reply this comment
 6. Normals
  Normals 2 lutego, 2018, 21:47

  Ziemkiewicz ty mendo wytlumacz sie ze swoich zartow na temat zydowskich obozow smierci, o ktorych juz sie mowi w Izraelu.To ze jestes skonczonym debilem o mentalnosci Don Kichota walczacego z wiatrakami to twoja sprawa ale za to ze dolewasz oliwy do ognia w kryzysie polsko-izraelskim powinienes poniesc konsekwencje. Kazdy Polak zle potraktowany w Izrealu po twoich chamskich i cynicznych zartach powinien osobiscie napluc ci w twarz… *http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/567817,zydowskie-obozy-smierci-w-tvp-wolski-i-ziemkiewicz.html

  Reply this comment
 7. Piotr-elder
  Piotr-elder 3 lutego, 2018, 02:06

  Normal -Ziemkiewicz to kawał chłopa i jakby ci chamie (vel Buraku) „odwinął ” to byś nie ujadał na człowieka wszawy kundlu 🙂

  Reply this comment
  • Lucky
   Lucky 3 lutego, 2018, 03:02

   Idę po Ciebie.
   Jak nie srasz w gacie to dawaj adres

   Reply this comment
  • Normals
   Normals 3 lutego, 2018, 15:09

   Smierdziel, Ziemkiewicz moze dla ciebie straszny ze trzesiesz gaciami i zmieniasz sobie pampersa bo jak to mowia kozak w internecie -pizda w swiecie cykorze….

   Reply this comment
 8. Piotr-elder
  Piotr-elder 3 lutego, 2018, 05:53

  Przyjdź na Lincoln Park …jak cię brudasie wpuszczą 🙂

  Reply this comment
 9. Piotr-elder
  Piotr-elder 3 lutego, 2018, 15:19

  Nie cykorku tylko chad 🙂

  Reply this comment
 10. Piotr-elder
  Piotr-elder 4 lutego, 2018, 02:13

  Widzisz p. Rafale ile ci komentujących napędziłem !? Co prawda lucky i normals to niedorozwoje i cymbały nie odpalają o co chodzi ale może z czasem…

  Reply this comment
  • Lucky
   Lucky 4 lutego, 2018, 05:26

   Aporcik elder!.
   Dzięki mnie masz na mydło.

   Reply this comment
   • Piotr-elder
    Piotr-elder 4 lutego, 2018, 06:47

    Lucky-kumpla szukasz? Odczep się człowieku, nie komentuj mendo. Przylgnąłeś do mnie jak gówno do buta i nie możesz się odwalić1

    Reply this comment
  • Normals
   Normals 4 lutego, 2018, 15:20

   Sie masz Piotr smierdziel. Widze ze zmieniles podpaske, wychyliles swoj obsrany nos z nory i postanowiles znowu poszczekac watlym glosem? A poujadaj sobie frajerzyno, podreperuj swoje nadszarpniete ego ratlerka – tyle ci pozostalo….

   Reply this comment
   • Piotr-elder
    Piotr-elder 4 lutego, 2018, 15:57

    Normals -nie masz nic do powiedzenia, przeczytaj siebie…myślisz, że jesteś dowcipny…nie! , nie dowcipny ale prymitywny i wulgarny ! Na twoje chamskie zaczepki nie będę odpowiadał.

    Reply this comment
    • Normals
     Normals 5 lutego, 2018, 14:50

     No patrzcie go, nagle sie w smierdzielu erudyta obudzil. Dobry dowcip. Moze mam ci zacytowac twoje niewybredne komentarze gdzie sypales kurwami, chujami itd bo widze ze amnezji dostales. Co, zapomnial byk jak cieleciem byl? Zalosny jestes i tyle a ja ostrzegalem cie zebys sie liczyl ze slowami i jezykiem jaki uzywasz bo beda konsekwencje.

     Reply this comment
     • Piotr-elder
      Piotr-elder 5 lutego, 2018, 15:27

      „Będą konsekwencje” -uważaj do kogo mówisz palancie-brudasie z igelłud z meliniarskiej rodziny, lumpie-nieuku !

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*