ZDROWIE. Zdrowe środki czyszczące

ZDROWIE. Zdrowe środki czyszczące

Zdaniem ekspertów, czysty i niezagracony dom czy mieszkanie zwiększa produktywność i zorganizowanie, wprowadza poczucie spokoju i porządku oraz pomaga zapanować nad niezdrowymi bakteriami. W czasie sprzątania warto sięgnąć po naturalne produkty. Choć takich w sklepach jest sporo można wykorzystać te, których używa się powszechnie w domu, a  które nie niszczą środowiska i na dodatek są tanie. 

Do czyszczenia kuchni warto wykorzystać mieszankę 3 łyżek stołowych białego octu i litra wody (można też dodać kilka kropli ekstraktu o przyjemnym zapachu, np. pomarańczowego lub lawendowego). Świetnie nadaje się do czyszczenia blatów, kuchenek i półek w lodówce. Jest to proukt nie tylko tani, ale bardzo skuteczny: 5-procentowy roztwór octu zabija 99 proc. bakterii

W łazience świetnie sprawdza się soda oczyszczona. Znakomicie usuwa plamy w toalecie, umywalce i wannie. Wystarczy posypać brudną powierzchnię i przetrzeć mokrą ściereczką. Przy trudniej usuwalnych plamach można zmieszać sodę z wodą i tak utworzoną pastę pozostawić na plamie na pół godziny.

Do mycia okien warto wykorzystać roztwór z dwóch szklanek wody i 1/4 szklanki białego octu. Wystarczy spryskać szybę i wytrzeć gąbką. Okaże się, że do usunięcia brudu i zacieków wcale nie jest potrzebny amoniak i inne chemikalia.

Dorota Feluś

fot.cocoparisienne/pixabay.com

Categories: Zdrowie

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*