Zdrowe świąteczne drinki

Zdrowe świąteczne drinki

Najlepszym sposobem uniknięcia pustych kalorii w sezonie świątecznym jest ograniczenie słodkich i alkoholowych drinków lub wręcz ich eliminacja. Nie znaczy to, że nie można rozkoszować się tradycyjnymi napojami – trzeba tylko ograniczyć ich ilość, a między koktajlami pić wodę. Poniżej podajemy drinki, które stanowią alternatywę, gdy przyjdzie ochota na słodkie lub alkoholowe co nieco.

1. Gazowany poncz bez alkoholu

W zależności od składników ilość kalorii może się różnić, ale większość świątecznych ponczów można łatwo rozcieńczyć gazowaną wodą mineralną lub wodą sodową. Do ponczu, który jest przygotowywany w domu, w miejsce słodkiego soku można dodać koncentrat niesłodzonego soku żurawinowego.

2. Czerwone wino

Wysoka zawartość antyoksydantów w czerwonym winie jest korzystna dla zdrowia serca i układu krążenia, sprzyja obniżeniu stresu i poprawie pamięci. Eksperci zalecają, by ograniczyć spożycie do jednej, 6-uncjowej szklanki. Taka porcja zawiera około 120 kalorii.

3.Hot toddy

Napój ten, będący mieszanką cytryny, miodu, cynamonu, goździków i brandy, ma od 100 do 150 kalorii. Jego dodatkową korzyścią jest obecność witaminy C.

4. Szampan

4-uncjowy kielich napoju zawiera około 90 kalorii.

By ograniczyć kalorie można również zastąpić słodkie cole lub tonik, które typowo dodaje się do drinków, gazowaną wodą mineralną lub wodą sodową.

Dorota Feluś

fot.condesign/pixabay.com

Categories: Zdrowie

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*