Zapobiegaj cieniom i zmarszczkom wokół oczu

Zapobiegaj cieniom i zmarszczkom wokół oczu

Cienie pod oczami, opuchlizna i drobne zmarszczki często pojawiają się przedwcześnie, sprawiając, że wyglądamy starzej niż wskazuje na to metryka. Na szczęście, istnieją sprawdzone sposoby, które pomogą nie tylko zatrzymać, ale wręcz cofnąć zegar biologiczny.

1. Wyeliminuj „podkowy” pod oczami, jedząc omlety ze szpinakiem.
Jajka i ciemnozielone warzywa liściaste są bogate w witaminy K-1 i K-2, które wzmacniają naczynia krwionośne. Ciemnofioletowe „podkowy” często są wynikiem słabych naczyń krwionośnych. Ich stan sprawia, że krew staje się bardziej widoczna pod cienką skórą wokół oczu. Poza spożywaniem produktów bogatych w witaminę K, warto sięgnąć po krem zawierający tę witaminę.

2. Opanuj siłę grawitacji odpowiednio nawadniając organizm i nawilżając skórę z zewnątrz. Bez wystarczającej ilości wody skóra pod oczami staje się cienka i sucha, co sprawia, że „podkowy” wydają się jeszcze ciemniejsze. Poza piciem 6-8 szklanek wody dziennie (najlepiej z cytryną), eksperci zalecają używanie gęstego kremu nawilżającego zawierającego glicerynę – związek, który zatrzymuje wodę.

3. Zwalczaj małe zmarszczki przy pomocy okularów przeciwsłonecznych.
Noszenie takich okularów na zewnątrz, nawet zimą, zapobiega mrużeniu, które jest główną przyczyną „kurzych łapek”. Tym, którzy takowych już się nabawili, eksperci zalecają nakładanie na noc kremu z retinolem przed nałożeniem kremu nawilżającego. Ta pochodna witaminy A, wzmagając produkcję kolagenu i elastyny, niweluje drobne zmarszczki.

4. Usuwaj opuchliznę przy pomocy herbaty.
Osobom, które budzą się rano z podpuchniętą twarzą lub często mają tzw. worki pod oczami, eksperci radzą, by okładały oczy torebkami z herbatą. Należy umieścić na minutę dwa woreczki czarnej lub zielonej herbaty w zimnej wodzie, delikatnie odcisnąć nadmiar wody i położyć je na zamkniętych oczach na minimum pięć minut. Kofeina w herbacie pomaga obkurczyć ciemne naczynia krwionośne i usunąć płyn, który wywołuje opuchliznę. Dodatkowo, zawarte w herbacie antyoksydanty chronią przed stanami zapalnymi i zniszczeniami komórek skóry.
Jedną z przyczyn gromadzenia się wody w skórze wokół oczu jest spożywanie dużej ilości soli. Dzienna dawka nie powinna przekraczać 2300 mg.

Dorota Feluś

fot.Bergadder/pixabay.com

Categories: Zdrowie
Tags: oczy, zdrowie

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*