Z ubezpieczeniem, ale bez lekarza

Co trzeci lekarz w USA nie przyjmie nowych pacjentów objętych państwowym systemem ubezpieczeń zdrowotnych dla najbiedniejszych Medicaid – wynika z rządowego badania.

fot. Reforma mająca na celu ubezpieczenie 16 milionów najbiedniejszych wykazuje wiele niedociągnięć

W grupie 4,326 przebadanych lekarzy 31 proc. stwierdziło, że nie przyjmie nowych beneficjentów programu Medicaid – informuje czasopismo „Health Affairs”. Dla większości argumentem była zbyt niska refundacja z Medicaid.

Natomiast 18 proc. lekarzy utrzymywało, że nie przyjmuje nowych pacjentów z prywatnym ubezpieczeniem, a 17 proc. – pacjentów ubezpieczonych w Medicare, federalnym programie dla osób starszych.

Zobacz: Młodzi unikają lekarzy z obawy o długi

Reforma zdrowia przyjęta w marcu 2010 roku miała zapewnić ubezpieczenie 16 milionom osób o niskich dochodach, obejmując ich programem Medicaid. Jednak decyzją Sądu Najwyższego z lipca br. stany mają prawo nie brać udziału w rozszerzonym programie Medicaid. Nie wiadomo jeszcze, ile stanów się na to zdecyduje.

Bo co stan, to inna strategia. W New Jersey blisko 60 proc. lekarzy zapewniało, że nie przyjmie nowych pacjentów z Medicaid, ale w Wyoming prawie wszyscy doktorzy są gotowi przyjmować pacjentów.

Sytuację mogą poprawić zapisy w reformie zdrowia o tymczasowych wyższych refundacjach z Medicaid w roku 2013 i 2014.

Tymczasem na scenie politycznej toczy się równocześnie bój o program Medicare. Mitt Romney i jego kandydat na wiceprezydenta Paul Ryan krytykują Baracka Obamę za planowane cięcia w programie w wysokości 716 mld dolarów. Ryan chce oddać Medicare w prywatne ręce, dając osobom starszym większy wybór opieki medycznej, ale jednocześnie obciążając ich większymi kosztami.

Jedno jest jednak pewne: nic pacjentowi po ubezpieczeniu, jeśli nie znajdzie lekarza…

as

Czytaj też: Sąd Najwyższy. Reforma ochrony zdrowia zgodna z konstytucją

 

Comments

 1. Niezalezny
  Niezalezny 17 sierpnia, 2012, 20:24

  Czym sie rozni Obama-Care od Romney Care?
  http://www.ronpaul.pl

  Reply this comment
 2. janek
  janek 17 sierpnia, 2012, 23:02

  Różni się tym, że Romney był pierwszym gubernatorem który podobną ustawę wprowadził w swoim stanie jako gubernator i tam do tej pory obowiązuje i ma się dobrze nie wiadomo dlaczego teraz jest przeciwny, gdyż koszta są bardzo małe. Lekarze i szpitale ustawy nie chcą ze względu na niższe zyski, nauczycielom chcą obniżyć zarobki dlaczrgo lekarze i adwokaci nie mogą trochę zacisnąć pasa, oczywiście te grupy lubią „Cash only” klientów i płacących”full price” dla jednostki nie ma zniżek ani litości.

  Reply this comment
 3. prowokator
  prowokator 18 sierpnia, 2012, 13:55

  Na portalu „InformacjeUSA” mozna uzywac okreslenie „republikanskie polglowki”, ale o lewackich glabach juz nie mozna pisac. Pogratulowac lewackiej mentalnosci i ciemnoty.

  Reply this comment
 4. Rysiu
  Rysiu 18 sierpnia, 2012, 17:27

  Czyli mieszkajac w tzw czerwonym stanie (republikanskim) zapomnij o tym, ze dostaniesz jakakolwiek pomoc medyczna – najwazniejsze jest to, zeby lekarz zarabial pieniazki.
  Natomiast w tzw niebieskich stanach (demokratycznych) bedziemy mieli bande polglowkow glosujacych na republikanow i korzystajacych z „darmowej” opieki medycznej. I jak tu argumentowac z worasami herbacianymi?

  Reply this comment
  • Mada_Faka
   Mada_Faka 18 sierpnia, 2012, 18:12

   tak rysiu, tam w tych republikanskich stanach widac tylko bentleje podjezdzajace pod szpital od ktorym wija sie w konwulsjach biedni obywatele z ubogich rodzin…. obama to zmieni, w szyscy bedziemy z usmiechem wchodzic i wychodzic otrzymujac omoc medyczna…. hussain 2012

   Reply this comment
 5. alibaba
  alibaba 19 sierpnia, 2012, 19:57

  ta bedziecie wchodzic a raczej beda was w wozic nozkami do przodu. Niech sprawdza tylko komu daja te darmowe ubezpieczenia i to wszystko. Zdrowych ktorzy korzystaja z darmowych ubezpieczen jest mnostwo, tak samo jak do przywieszek Handycap.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*