Sprawdź, kto wykonuje zabieg laserowy

Sprawdź, kto wykonuje zabieg laserowy

Jeśli któraś z naszych Czytelniczek zdecydowała się na poprawienie swojej urody metodą laserową, powinna koniecznie sprawdzić, kto wykonuje zabieg.

fot. Ss2107/Wikimedia

fot. Ss2107/Wikimedia

Wiele kosmetycznych zabiegów laserowych − do niedawna dostępnych tylko w klinice medycznej − jest już przeprowadzanych przez salony piękności. Jednak według niektórych lekarzy to nowe udogodnienie naraża na poważny szwank zdrowie pacjentów, których znakomitą większość stanowią kobiety.

W salonach piękności zabiegi laserowe przeważnie nie są przeprowadzane przez lekarzy, ale personel techniczny, który nie posiada należytych kwalifikacji medycznych.

Osoby, które planują poddanie się zabiegowi laserowemu w celu poprawienia swej urody powinny sprawdzić, kto w spa wykonuje zabieg – czy jest to lekarz medycyny, czy tylko technik z uprawnieniami.

Okazuje się, że ci ostatni popełniają wiele błędów stanowiących zagrożenie dla zdrowia pacjenta.

Jak wynika ze statystyk, aż trzy czwarte pozwów sądowych dotyczących zabiegów laserowych zostało wniesionych przeciwko personelowi technicznemu, a nie lekarzom.

W większości stanów jest legalne wykonywanie wybranych zabiegów laserowych przez osoby, które nie są lekarzami, a tylko mają odpowiednie uprawnienia zawodowe. Również w Illinois różnorodne zabiegi laserowe może wykonywać przeszkolony technik.

Zanim zdecydujemy się poddać konkretnemu zabiegowi upiększającemu lub odmładzającemu powinniśmy zweryfikować referencje zakładu kosmetycznego oraz osób przez niego zatrudnianych.

Warto też sprawdzić, czy zakład kosmetyczny nie miał żadnych spraw sądowych i czy nie zostały wniesione przeciwko niemu skargi do Better Business Bureau i do prokuratury generalnej stanu.

(ao)

Categories: Zdrowie

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*