Seks lepszy niż botoks

Według najnowszych badań, seks nie tylko odpowiada za zdrową relację między parterami, ale także za ich zdrowie fizyczne. Według ostatnich danych opublikowanych w the Journal of the American College of Cardiology  dzięki częstym kontaktom fizycznym nie tylko wyglądamy młodziej, ale także rzadziej zapadamy na choroby serca.

fot. Kuracja seksem jest lepsza niż wstrzyknięcia botoksu

Korzyści płynące z seksu lekarze podzielili na siedem grup, w których na pierwszym miejscu znalazł się wygląd. Okazuje się, że ci, którzy nie stronią od seksu wyglądają od 4 do 7 lat młodziej niż ich faktyczny wiek. Dodatkowo, organizm produkuje większą ilość hormonu wzrostu, który odpowiada za poprawę napięcia mięśniowego, czyli naszej ogólnej kondycji fizycznej.

Od dawna wiadomo, że dobry seks czyni ludzi szczęśliwszymi i zadowolonymi z życia. Nowością natomiast jest wynik testu przeprowadzonego na 300 kobietach, które odbywały stosunki płciowe bez zabezpieczenia prezerwatywą. Wchłaniane przez pochwę endorfiny (tzw.hormony szczęścia)  i prostaglandyny powodują, że satysfakcja i  poczucie zadowolenia jest znacznie wyższe.

Dodatkowo wspólżycie działa odchudzająco. W ciągu każdej minuty uprawiania  miłości spalamy około 5 kalorii. Według lekarzy, nawet  namiętny pocałunek przykłada się dospadku wagi naszego ciała.

Ci, którzy współżyją przynajmniej dwa razy w tygodniu rzadziej łapią przeziębienia. Badania przeprowadzone na uniwersytecie stanowym w Pensylwanii potwierdziły, że przy seksie wydziela się duża dawka immunoglobin , czyli ciał odpornościowych.

Seks nas odstresowuje. Dzięki niemu jesteśmy bardziej zrelaksowani i spokojniejsi.

Natomiast mężczyźni, którzy mają kłopot  z erekcją częściej zapadają na choroby wieńcowe serca, twierdzą naukowcy, którzy opublikowali swoje dane w the Journal of the American College of Cardiology. Potwierdzają  to także inne badania, według których mężczyźni, którzy mają orgazm 3-4 razy w tygodniu o 50 procent zmniejszają szansę zawału i wylewu w porównaniu z grupą, która miewa seks dużo rzadziej.

W końcu, z bliżej nieznanych przyczyn, osoby aktywne seksualnie żyją dłużej. Średni od 4 do 7 lat.

Dlatego, twierdzą naukowcy, jeśli chcesz żyć zdrowiej, dłużej i wyglądać młodziej – powinieneś oddawać się uciechom cielesnym przynajmniej dwa razy w tygodniu.

tz

Categories: Polecamy, Zdrowie
Tags: botoks, seks, zdrowie

Comments

 1. Optymista
  Optymista 4 listopada, 2012, 18:39

  To się zgadza dobrze, że nasz prezydent pomyślał o środkach antykoncepcyjnych zdrowia nam potrzeba dzieci już nie. Zgodnie z wolą Boga idźmy i rozmnażajmy się przecież to nie grzech tylko pożytek dla zdrowia

  Reply this comment
 2. pepe
  pepe 4 listopada, 2012, 19:23

  …a jak nie ma z kim to samemu albo do burdelu,niewazne gdzie i z kim byle dzieci byle zdrowe..tak nowoczesnie i z postepem bo tylko dla zdrowia…

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*