Przeciw wiosennym alergiom

Przeciw wiosennym alergiom

Nie pozwól, by swędzenie oczu i katar sienny, czy też mocno zapchany nos zrujnowały ci wiosnę. Spróbuj skorzystać z poniższych zaleceń. Pomogą ci z pewnością utrzymać w ryzach wiosenne alergie. Zacznij już dziś.

1. Zacznij przyjmować liofilizowaną pokrzywę (stinging nettles) i lepiężnik (butterbur) – obydwa zioła działają jak antyhistaminy, nie wywołując przy tym senności.

2. Wyeliminuj produkty mleczne i wszystkie produkty, które zawierają kazeinę. Białko to może podrażniać układ odpornościowy.

3. Zwiększ ilość dostarczanych organizmowi nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Pomagają one zwalczać stany zapalne wywoływane przez reakcje alergiczne. Dobrym źródłem są: dziki łosoś z Alaski (nie z hodowli) i wysokiej jakości suplementy. Co prawda organizm potrafi przekształcić tłuszcze występujące w świeżo zmielonym siemieniu lnianym w omega-3, ale nie jest to proces zbyt efektywny – tran jest zdecydowanie lepszym źródłem.

4. Jedz pokarmy bogate w kwercetynę. Ten bioflawonoid pomaga zapobiec uwalnianiu histaminy. Spore dawki kwercetyny występują w: owocach cytrusowych, czosnku, pietruszce, jabłkach, brokułach i herbacie.

5. Jedz jak najwięcej owoców bogatych w antyoksydanty, czyli jeżyn, malin, jagód i wiśni. Wpływają one na modyfikację reakcji immunologicznej.

6. Spróbuj przepłukiwać nos wodnym roztworem soli, najlepiej przy pomocy tzw. neti pot (naczynie dostępne jest w Walmarcie, Walgreensie czy Jewel-Osco).

7. Pij jak najwięcej wody, by nawilżyć kanały nosowe i wspomóc wydalanie toksyn z organizmu

8. Rozważ akupunkturę. Metoda ta jest efektywna szczególnie przy zapaleniu zatok i astmie.

Dorota Feluś

fot/PublicDomainPictures/pixabay.com

Categories: Zdrowie

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*