Pożytek z mleka

Pożytek z mleka
fot.pexels.com

fot.pexels.com

Po zimie nasze włosy są wysuszone i łatwo się łamią. By przywrócić im blask i je wzmocnić w sposób naturalny, wystarczy spryskać je pełnotłustym mlekiem. Pół godziny później należy umyć je szamponem i nałożyć odżywkę. Cenne składniki mleka – m.in. fosfor, wapń i białko – przywrócą włosom blask.
Mleko pomoże zmiękczyć wysuszoną po zimie skórę na stopach. Należy napełnić miskę mlekiem i wodą (w proporcji 1:1) i moczyć stopy przez minimum 10 minut. Zawarty w mleku kwas mlekowy przyspieszy odnowę komórek skóry, dzięki czemu stopy staną się jedwabiście gładkie.

Mleko wspomoże i nasze rośliny. Wystarczy przeczyścić liście szmatką zmoczoną w miksturze mleka i wody (w proporcji 1:1). Tłuszcz i białko zawarte w mleku sprawią, że rośliny będą pięknie błyszczeć.

Mleko świetnie zda również egzamin, gdy użyje się go do okładu na oczy zmęczone nocną imprezą. Należy zamoczyć dwa waciki w bardzo zimnym mleku i nałożyć na powieki. Z takim kompresem należy położyć się i relaksować do czasu, gdy okład stanie się ciepły. Zawarty w mleku kwas laurynowy zwalczy stan zapalny i szybko zmniejszy opuchliznę.

Po mleko warto sięgnąć, gdy poparzymy sobie podniebienie – na przykład, gdy zbyt szybko ugryziemy świeżo upieczone ciastko. Przepłukanie ust zimnym mlekiem przyniesie natychmiastową ulgę. Chłodny napój nie tylko złagodzi poparzenie, ale zawarte w nim białko utworzy na bolącym miejscu warstwę ochronną, zapobiegając pogłębieniu się rany.

Dorota Feluś

dorotafelus
Dziennikarka. W Stanach Zjednoczonych od ponad 20 lat. Rodowita krakowianka. Studiowała elektronikę na AGH. Publikowała m.in. w „Gazecie Krakowskiej”, „Tempie”, „Kobiecie i Stylu: magazynie kobiet myślących”, „A’propos”, „Chicago Forum”. Współautorka „Bożego dopingu”. Pasje: drugi człowiek, medycyna holistyczna, tenis ziemny, podróże.

Categories: Zdrowie
Tags: mleko, zdrowie

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*