Piękne włosy 

Piękne włosy 

Bez względu na wiek każdy marzy o pięknych, gęstych włosach. By powstrzymać lub zredukować wypadanie włosów, a także dodać im blasku, warto skorzystać z prostych, naturalnych terapii. Oto one:

1. Ocet jabłkowy

Uważany jest za najlepszy środek stymulujący wzrost włosów, ponieważ pomaga zachować ich równowagę kwasowo-zasadową. Wystarczy po umyciu i wypłukaniu włosów wetrzeć parę łyżek i pozostawić na 20 minut. Następnie włosy ponownie spłukać, tym razem zimną wodą. Różnica powinna być zauważalna już po tygodniu. Ocet nie tylko pomoże naprawić zniszczone włosy, ale doda im blasku.

2. Kurze białko 

Białko z kurzych jaj zawiera lecytynę i liczne minerały, które pomogą pobudzić cebulki i odżywić włosy. Do białka z jednego jajka należy dodać łyżkę stołową oliwy z oliwek i dokładnie wymieszać. Następnie miksturę, którą w razie potrzeby można rozcieńczyć wodą, nałożyć na włosy. Pół godziny później włosy umyć szamponem. Terapia sprawia, że włosy szybciej rosną.

3. Olej kokosowy

Najłatwiejszym i najprostszym sposobem stymulacji wzrostu włosów w sposób naturalny jest masowanie skóry głowy czystym olejem kokosowym. Masaż pomaga rozszerzyć naczynia krwionośne, co w efekcie stymuluje cebulki do produkcji nowych włosów. Najlepsze efekty daje wtarcie w skórę głowy kilku kropli oleju kokosowego i olejku rozmarynowego i pozostawienie mikstury na głowie na noc.

4. Ziemniaki

Pomagają nie tylko wzmocnić włosy, ale także je odżywić. Należy zmieszać łyżeczkę soku z ziemniaków z kilkoma kroplami miodu, jajkiem i wodą, a następnie nałożyć na skórę głowy. Po godzinie umyć włosy delikatnym szamponem. Kurację stosować 2-3 razy w tygodniu.

Poza stosowaniem powyższych środków równie ważne dla zdrowia włosów jest spożywanie zrównoważonej diety, bogatej w warzywa i owoce.

Dorota Feluś

 

Categories: Zdrowie
Tags: Wlosy, zdrowie

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*