Odkwaszajmy organizm

Odkwaszajmy organizm

Dowiedzione jest, że długotrwałe zakwaszenie organizmu może doprowadzić do osteoporozy, zmian zwyrodnieniowych stawów, zaburzenia krążenia, dny moczanowej, nadciśnienia, miażdżycy, cukrzycy i nowotworów. W kwaśnym środowisku komórki rakowe szybko rozwijają się, podczas gdy zdrowe komórki giną. By zlikwidowanie nadmiar kwasów, a tym samym przywrócić równowagę kwasowo-zasadową, warto zastosować się do pewnych reguł. Oto one:
– Przyjmować wystarczającą ilość płynów: w zależności od wzrostu i masy ciała danej osoby niezbędne jest picie przeciętnie od 2,5 do 4 litrów czystej wody wysokiej jakości
– Stosować zrównoważoną dietę, czyli taką, która składa się w 80 procentach z produktów zasadotwórczych, a tylko w 20 procentach z kwasotwórczych; ogólnie rzecz biorąc powinna być to dieta zawierająca jak najmniej mięsa wieprzowego, bardzo mało tłuszczu, niewiele cukru, a jak najwięcej świeżych owoców (najlepsze to jabłka, ananasy, cytryny, winogrona, śliwki, truskawki) i warzyw (pomidory, szpinak); w fasoli przeważają składniki alkalizujące, w grochu i soi – składniki zakwaszające
– Unikać soli kuchennej
– Przestrzegać stałych pór jedzenia
– Jedzenie starannie rozgryzać w jamie ustnej
– Nie jeść owoców przed spaniem
– Unikać nadmiernego spożycia alkoholu, nikotyny i kofeiny
– Zażywać dużo ruchu o umiarkowanym obciążeniu, najlepiej na świeżym powietrzu; najlepsze są długie spacery
– Stosować technikę głębokiego oddychania
– Zmniejszyć stres
– Systematycznie przyjmować substancje zasadowe

Dorota Feluś

dorotafelus
Dziennikarka. W Stanach Zjednoczonych od ponad 20 lat. Rodowita krakowianka. Studiowała elektronikę na AGH. Publikowała m.in. w „Gazecie Krakowskiej”, „Tempie”, „Kobiecie i Stylu: magazynie kobiet myślących”, „A’propos”, „Chicago Forum”. Współautorka „Bożego dopingu”. Pasje: drugi człowiek, medycyna holistyczna, tenis ziemny, podróże.

 

fot.pixabay.com

Categories: Zdrowie
Tags: porady, zdrowie

Comments

  1. Yaroon
    Yaroon 25 września, 2018, 01:51

    Co za pierdoły pani pociska ?! A co niby nam zakwasza organizm? Codziennie pije pani ocet ? A może cukier (słodycze) zakwaszają? Baba elektronik, a tak durna – wierzy we wszystko, co ktoś napisze.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*