Naprawdę zdrowe napoje

Naprawdę zdrowe napoje

Wiele koktajli czy napojów określanych mianem „zdrowe” wcale takimi nie są. Wręcz przeciwnie, mogą nawet zdrowiu zaszkodzić. Ale wymienione poniżej drinki łączy to, że poza świetnym smakiem, każdy oferuje dużą ilość zdrowych składników odżywczych. W nawiasach podajemy nazwy, pod jakimi są one dostępne w sprzedaży.

1. Zielony napój energetyczny („Energizing Green Drink”)
Choć tworzy go zaledwie pięć produktów, w tym jarmuż i daktyle, ma wspaniały smak i dostarcza sporej porcji błonnika i białka.
2. Koktajl z czarnym sezamem („Black Sesame Smoothie”)
Zawiera banany, niesłodzone mleko sojowe lub orzechowe – i oczywiście ziarenka czarnego sezamu. Obfituje w składniki odżywcze i daje uczucie sytości.
3. Znachor („Medicine Man”)
Zupełnie nie przypomina w smaku żadnego lekarstwa. Tworzą go jagody, czarna herbata i niesłodzone soki owocowe. Bogaty w antyoksydanty szybko stawia na nogi.

Dorota Feluś

dorotafelus
Dziennikarka. W Stanach Zjednoczonych od ponad 20 lat. Rodowita krakowianka. Studiowała elektronikę na AGH. Publikowała m.in. w „Gazecie Krakowskiej”, „Tempie”, „Kobiecie i Stylu: magazynie kobiet myślących”, „A’propos”, „Chicago Forum”. Współautorka „Bożego dopingu”. Pasje: drugi człowiek, medycyna holistyczna, tenis ziemny, podróże.

 

fot.Helena Lopes/Pexels.com

Categories: Zdrowie
Tags: zdrowie

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*