Młodzi unikają lekarzy z obawy o długi

Miliony Amerykanów w wieku 19-29 lat rezygnuje z leczenia ze względu na rosnące koszty opieki zdrowotnej – wynika z opublikowanego w piątek raportu.

fot. Przepis nowej ustawy zdrowotnej pozwala młodym do 26 roku życia na korzystanie z ubezpieczenia rodziców, nawet gdy nie studiują i nie rozliczają się z opiekunami

Badanie Commonwealth Fund sugeruje, że 41 procent osób pomiędzy 19 a 29 rokiem życia nie udało się do lekarza w ciągu ostatniego roku ze względów finansowych. Wśród osób nieubezpieczonych odsetek ten wynosił 60 procent.

Młodzi Amerykanie nie wykupują recept, nie wykonują zaleconych badań, unikają wizyt u lekarza i rezygnują z porady u specjalisty w sytuacji, gdy występuje taka potrzeba. Lekarze potwierdzają, że pacjenci przestają słuchać, gdy tylko poda im się koszty leczenia.

36 procent badanych mówiło, że ma problemy z zapłatą rachunków za opiekę medyczną lub robi to z opóźnieniem. Ponadto 43 proc. wykorzystało na spłatę wszystkie swoje oszczędności, a około jednej trzeciej nie mogło później spłacić studenckiej pożyczki czy zapłacić czesnego lub opóźniło przez dług plany zawodowe.

Doktor Jeffrey Hausfeld, właściciel biura obrotu należnościami medycznymi, dodaje, że na przestrzeni ostatnich kilku lat ilość długów młodych osób wzrosła dwukrotnie. – Młodzi ludzie nie mają na to budżetu. Mają na głowie rachunek ze szpitala na 10 tysięcy dolarów i nie wiedzą, co robić.

Nic więc dziwnego, że wiele osób (połowa respondentów badania) korzysta z przepisu ustawy zdrowotnej podpisanej przez Obamę, który pozwala osobom do 26 roku życia na korzystanie z ubezpieczenia rodziców. Departament Zdrowia oszacował, że od września 2010 r. skorzystało z tego prawa 2,5 mln osób.

as

Zobacz też:

Reforma zdrowia przed Sądem Najwyższym

Obama w ogniu krytyki za naciski na Sąd Najwyższy

 

Comments

  1. klamotsky
    klamotsky 8 czerwca, 2012, 13:29

    nic dziwnego .Koszty sa nie z tej planety.Preswietlenie reki kosztuje okolo 1000$.NIe myslicie ze to zlodziejstwo ?
    Wyrwanie zeba okolo 200$ .W krajach Europy zachodniej wyrwanie zabka kosztuje okolo 20 Euro !!!!

    Reply this comment
    • klim z chciago
      klim z chciago 8 czerwca, 2012, 18:21

      Dlatego Obama chce wprowadzic reforme zdrowia i opieki spolecznej.

      Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 9 czerwca, 2012, 07:28

      to wyemigruj do europy. jesli kochasz wszystko za darmo moze kuba bedzie twoim zbawieniem, gwarantuje ci ze tam wyrwiesz zeba za 2$ nie wiecej. jesli jednak ten klimat ci nie sluzy to bialorus jeszcze ci zostala, kliknij do rysia on juz kontener pakuje

      Reply this comment
      • janek
        janek 9 czerwca, 2012, 09:10

        wydawało mi się, że jesteś inteligentny i znasz angielski żeby sobie poczytać na czym ta ustawa polega: będzie obowiązkowa tak jak ubezpieczenia samochodowe ci sami niezadowoleni narzekali jak była wprowadzana ile to będzie kosztowało i jak stan może coś nakazać obywatelowi, efekt ustawy niższe opłaty za ubezpieczenia! Ustawa nie będzie za darmo będzie odpłatna w zależności od dochodów. Tacy ludzie jak ty nie rozumieją tego systemu; obecnie jeżeli ktoś nie ma ubezpieczenia jest leczony za darmo po zawyżonych cenach które to stan lub miasto pokrywa z naszych podatków. Ta ustawa nakłada pewne limity płacowe dla lekarzy i szpitali tak jak Medicare. Canada ma bardzo dobre ubezpieczenia i jakoś nie słychać u nich o kłopotach u nich nie ma kryzysu na rynku nieruchomości czy ekonomicznego często man klientów w sklepie z Kanady lub Europy którzy są bardzo zadowoleni.

        Reply this comment
        • Mariano_Italiano
          Mariano_Italiano 9 czerwca, 2012, 10:23

          to teraz juz wiem, nawet bez znajomosci angielskiego.to cos jakby „zjesc ciasteczko i miec ciasteczko. mam jednak jedno pytanie:
          czemu wiec skoro taki prosty patent jest tak genialny , polowa obywateli tego kraju nie kupuje tej sciemy? przeciez ta ustawa pownna byc droga do raju o ktorym nawet marks i engels nie snili w najglebszych ich snach.
          w kolejnej kadencji proponuje wpisac na liste ” yes we can” 35 godzinny tydzien pracy jak we francji, darmowe szkoly, i przejazdy dla wszystkich osob do 21 roku zycia,bezrobotnych, matek z dziecmi, ojcow z wozkami,koniecznie 60 dni platnych wakacji poktywanych w 60% przez pracodawce. a emerytura powinna byc gwarantowana przez panstwo w wysokosci 200% ze sredniej ostatniego roku rozliczeniowego.
          yes, we can ( sprawdzalem jak sie to pisze, wiec sie nie stresuj janeczku)

          Reply this comment
          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 9 czerwca, 2012, 10:28

            i jeszcze jedno – zadanie domowe do wygooglowania gdyz jak sie domyslam nie masz bladego pojecia czyj to jest cytat i co na ma powiedziec socjalistycznym ulomkom
            „There Ain’t No Such Thing As A Free Lunch”
            sprawdz kto to powiedzial i opisz, ja ty i ryso to rozumiecie

          • Rysiu
            Rysiu 9 czerwca, 2012, 14:33

            Tak, ulomny czlowieku – nic nie jest za darmo i dlatego ustawa o opiece zdrowotnej, jak kazda inna kosztuje. Twoj problem Czareczku woreczku, polega na tym, ze ta ustawa bedzie kazdego mniej kosztowac i dlatego ty masz z tym problem, bo jak tutaj odwrocic kota ogonem i probowac udowodnic samemu sobie, ze Obama to komunista?
            Czasami tak mysle, jak to musi byc swietnie w tym fantazyjnym swiecie Czarusia – woreczka… nie trzeba myslec, fakty sa nieistotne i Obama jest komunista. I oczywiscie mozna te swoje glupoty napisac na portalu Informacje USA, udawajac, ze cos sie wie. Brawo Czarus i do przodu…co za pacan.

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 9 czerwca, 2012, 16:16

            znow krecisz jak demokrata. ja twierdze ze obama to socjalista, a komunista to jestes ty rysiu. czujesz roznice miedzy rysiem a obama czy juz jestes na etapie gdzie ja zatraciles i kazesz sie cesarzem tytuowac.

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 9 czerwca, 2012, 16:20

            A co do samej ustawy. jak to jest, ze skoro jest ona takim genialnym pomyslem dajacym oszczednosci dla kazdego, polowa ludzi jej po prostu nie chce. Czyzbys chcial nas nakarmic ze polowa obywareli to lobbysci uslug medycznych plus obrzydliwie bogaci magnaci republikanscy? Czy tak rysiu, czy tez ta polowa to niedorozwiniete istoty nie potrafiace docenic geniuszu wielkiego wodza husseina obamy?

          • Rysiu
            Rysiu 9 czerwca, 2012, 17:59

            Tak, woreczku – Czareczku ja jestem komunista bo popieram prezydenta Obame. Brawo, teraz mnie dorwales, LOL. Jutro ubiore szaty cesarza czyli komunisty i bede straszyc male dzieci w polskim sklepie.
            Uwierz mi, ja uwielbiam gadac z takimi worami herbacianymi, jak ty. Jak tylko im przedstawie fakty, oni milkna i obrazaja sie ostentacyjnie – ja zazwyczaj robie to przy swiadkach, LOL.

  2. znachor
    znachor 8 czerwca, 2012, 23:12

    ..mają racje że nie chodzą w tym wieku chodzi się tylko do dentysty…a reforma zdrowia to świetna alternatywa na zbędne badania dla zysku…Obama-2012

    Reply this comment
  3. Rysiu
    Rysiu 9 czerwca, 2012, 08:53

    LOL. Typowy woreczek Czarus, nie rozumiejac faktow i bedac zacietrzewionym propagandzista republikanskiej mantry, pragnie sam sobie uswiadomic, ze biale to czarne…
    Pomysl na obowiazkowe ubezpieczenia zdrowotne w PRYWATNEJ agencji ubezpieczeniowej, proponowany przez republikanow od prawie 20 lat to oczywiscie w jakis magiczny sposob proba wprowadzenia komunizmu – tylko dlatego, ze Obama sie z tym zgadza. Czarus, ty sie nadajesz do cyrku.

    Reply this comment
  4. Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 9 czerwca, 2012, 10:10

    jest i rysio!!!! 🙂 🙂 🙂 znow cie na przepustke wypuscili? 🙂
    tak rysiu, obama chce wprowadzic uzebzpieczenie zdrowotne takie jakie republikanie proponuja od 20 lat , ale dzisiaj nie chca sie na to zgodzic… taaaaaaaak….. 🙂 to moze powinien obama z ramenia republikanow startowac ? co ty o tym sadzisz?
    czy ty siebie czasami czytasz czy tylko rodzinie pokazujesz? 🙂

    Reply this comment
  5. Rysiu
    Rysiu 9 czerwca, 2012, 11:32

    No widzisz Czarus, jak zwykle trzeba cie douczyc, poniewaz fakty dla ciebie nie istnieja – podaje link:
    http://www.usatoday.com/USCP/PNI/Nation/World/2012-03-27-bcscotusmandate_ST_U.htm
    Obama, woreczku Czarusiu jest bardziej konserwatywny niz bohater republikanski Ronald Reagan. Jedyny problem w tym, ze dzisiejsza partia republikanska to ultraprawicowa blazenada, kontrolowana przez wory herbaciane. Zadne logiczne rowiazanie problemow nie wchodzi w rachube, gdyz fakty (jak juz pisalem) poprostu nie istnieja i najwazniejszym celem partii teapablikanskiej jest odsuniecie ze stanowiska pierwszego czarno-skorego prezydenta – http://www.youtube.com/watch?v=W-A09a_gHJc

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 9 czerwca, 2012, 12:28

      rysio, jak ja podaje jakis link to ty siegasz do drzewa genealogicznego udowadniajac republikanskie korzenie, teraz serwujesz autora aizenmana ktory chyba jest oplacany przez samego obame do lobbowania na rzecz ustawy healt care. on nic nnego nie pisze tylko to jakie to cudo nas mesjasz nam proponuje.i jeszcze podpira sie autorytetami z uniwersytetow w postaci john mcDonough-a 🙂
      to jest tak jak z bushem- proponowal wpompowac .7 bln , obama rozdal 4 razy wiecej i krzyczy – ” to jego propozycja byla ! ” tutaj tez- propozycja z 20 letnia broda majaca wspolnego tyle z obamy ustawa co sam tytul
      takie plewy to wy mozecie dziubac „lewaki pospolite” „:-)

      Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 9 czerwca, 2012, 12:37

      inna sprawa ze podpierac sie washington post to tak jakbym ja cytowal fox news 🙂
      sam ublizasz swojejinteligencji rysiu 🙂
      napisz lepiej co z obietnic przedwyborczych spelnl obama zebysmy wiedzieli ze dobrze robimy ponownie oddajac na niego glosy.
      aha- zeby bylo ci latwiej – napisz co zrobil w pierwszym roku gdy republikanie nie wsadzali jemu kija w szprychy
      🙂

      Reply this comment
      • Rysiu
        Rysiu 9 czerwca, 2012, 16:39
        • Mariano_Italiano
          Mariano_Italiano 9 czerwca, 2012, 16:52

          dla ciebie nigdy nie bedzie, tam prezenterom rogi doprawiaja i dzieci na wizji zjadaja 🙂

          Reply this comment
          • Rysiu
            Rysiu 9 czerwca, 2012, 18:01

            Nie woreczku, tam podaja „wiedze”, ktora ty potem tutaj prezentujesz.

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 9 czerwca, 2012, 18:49

            ok, dawaj teraz jak mezczyzna a nie jak dodatek do wiesz czego… dawal link w ktorym tutaj fox news cytowalem.
            tylko rysiu- jesli masz cokolwiek w spodniach – bez kretactwa – konkretnie co i kiedy podawalem za foxnews
            czekam…..

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 9 czerwca, 2012, 21:03

            ty sie cieniasie lewacki sianem nie wykrecaj . czekam na linki moich cytatow z fox news

          • janek
            janek 9 czerwca, 2012, 22:05

            Panie Mariano jesteś bardzo bystry więc najwyższy czas przestać czytać brukowce typu „Expres” który zajadle próbuje udowodnić kwadraturę koła na temat bredni z metryką urodzenia Obamy, lub śmierci Papały. Kanał 32 jest dla innych widzów chyba nie przepadasz za niekończącymi się serialami rysunkowymi typu „Kiepscy” najwyższy czas dmuchnąć te „plewy” i zejść na ziemię na niższe bardziej wiarygodne
            kanały 7-ABC, 2-CBS i tym podobne. Sam kiedyś oglądałem dyskusję na 32-gim kanale gdzie kilku zaproszonych „herbaciarzy” próbowało tłumaczyc
            jak to ustawa Obamy przewiduje Eutanazję co oczywiście było napisane później w naszym tygodniku brukowcu, następnym ich pomysłem wtedy całkiem poważnie dyskutowanym była ich propozycja jeżeli wygrają, żeby każdy sam odkładał sobie na emeryturę czy my chcemy takiej ameryki, i takich polityków którzy robią wszystko żeby Obama przegrał zapominając o tym,że miliony już przegrało majątki i oszczędności cąłego życia, Obama nawet jak przegra przejdzie do histori będzie milionerem ale kto zajmie się nami milionerzy?, banki?,korporacje? najwyższy czas przetrzeć OCZY i widzieć co jest dla naszej społeczności lepsze, ja już miałem kilka milionów ale nie winię Prezydenta, gdyż wszystko zaczęło się sypać przed wyborami.Ja wtedy wierzyłem w uczciwość banków srogo się zawidłem, jeżeli ty jesteś milionerem jestem przekonany. że tak proszę nie zapominaj o nas 90% którzy ledwo spłacają rachunki gratuluję, że tobie się powiodło i dbasz o interes bogatych a tak na margine sie ci za to płacą, Ci z sobotniego talk show to przynajmniej mają sponsorowaną audycję i dostają medale „republikanin roku” ,sprawdziłem u republikanów Ciebie tam nie ma za darmoche taki kawał dobrej roboty odwalać ???

          • Rysiu
            Rysiu 9 czerwca, 2012, 22:44

            LOL.
            Woreczku – Czareczku, ktokolwiek pragnie, sam sobie przeczyta twoje wpisy.
            Ja nie mam przede wszystkim ochoty czy czasu, aby kopiowac twoje bzdury.
            Wyszedles na osla i takim pozostan, dobranoc.

          • Bruno_Rumuno
            Bruno_Rumuno 10 czerwca, 2012, 07:22

            Za darmoche??? NIE!!!Janek, za pare cencikow i bluzgi dla rodakow chociaz z tym rodakiem moge sie mylic no bo kto zionie taka nienawiscia do wlasnej spolecznosci? Rodak czy obcy? 🙁 Obcy oczywiscie, ze obcy. I wszystko jasne. A Pysio i Rysio z jednej jedli miski
            Pysio byl wysoki a Rysio tez nie niski

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 10 czerwca, 2012, 07:38

            sam widzisz rysiu – jestes zwyklym , tanim lewackim oszustem. tak wlasnie demokraci robia wode ludziom z mozgow.
            dokladnie tak obama naobiecywal gruszek na wierzbie, wypial sie zadem do wszystkich a teraz spece od marketingu przerabiaja jego zenade w sukces zeby takie pustaki jak ty znow naklejke na zderzak przykleili .

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 10 czerwca, 2012, 07:46

            janeczku, znow nawrzucales kilka tematow w jeden garnek … po pierwsze nigdy nie czytalem expresu, kiedys tak, ale gdy nazywal sie alfa, telewizji praktycznie nie ogladam, calkowity czas jaki spedzam przed tv to max 30 min dziennie, informacje czerpie z netu, zrodel roznych etc.
            bredzisz cos o republikanach milionerach. zrozum tepaku, ze gdyby wyborcy republikanscy byli milionerami, wtedy patrzac na statystyki co druga osoba bylaby takim wlasnie jednym z milionerow. jesli , tak, wszystkim tego zycze. a ja bardziej ufam romneyowi jak sie zarabia pieniadze niz obamie . za to moja zona bardziej ufa obamie, gdyz on wie najlepiej jak sie rozpieprza pieniadze.
            ty sie naprezasz ze siedzisz tutaj 40 lat a takie brednie ludziom chcesz serwowac? nie odpowiedziales na poprzednie pyt dot twoich preferencji, bo ostatnio to i demokraci ci sie nie podobaja. jak rozumiem jestes „ekspertem malkontentem” , na tym sie twoja rola konczy.

          • Rysiu
            Rysiu 10 czerwca, 2012, 11:27

            Janek, popelniles kardynalny blad – napisales logicznie do Czarusia (Mariano_Italiano). Czarusia mozg nie operuje faktami czy logicznie, jest to spowodowane przepelnieniem propaganda.
            Ja wykorzystuje Czarusia „wiedze” w inny sposob. Za kazdym razem, gdy Czarus przytacza tzw „talking point” uslyszany na propagandowej stacji tv Fox News czy Limbaugh i powtarzany pozniej przez Rzepkowskiego czy w „Expresie”, ja podaje fakty. Wtedy glupota Czarusia jest widoczna dla wszystkich czytelnikow. Mozna by rzec, ze Czarus jest wrecz potrzebny, LOL.
            http://mediamatters.org/

  6. Rysiu
    Rysiu 9 czerwca, 2012, 14:24

    Zdajac sobie sprawe z tego, ze woras herbaciany – Czarus i tak nie pojmie faktow i jak katarynka bedzie powtarzac spiewke republikanska, podaje link:
    http://3chicspolitico.com/president-obamas-accomplishments/
    I dla przypomnienia…kazda wpisana glupote przez Czarusia – woreczka mozna bardzo prosto obalic zwyklymi faktami. I dlatego Czarusiu – woreczku, jeszcze raz prosze – pisz wiecej, LOL.

    Reply this comment
  7. Bruno_Rumuno
    Bruno_Rumuno 9 czerwca, 2012, 17:15

    nie ma to jak zawody Rysio-Pysio az miloile do przerwy?

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*