Kto odpowiada za wzrost kosztów ubezpieczenia zdrowotnego?

Najnowszy raport Kaiser Family Foundation, organizacji typu non-profit zajmującej się problemami amerykańskiego systemu ubezpieczeń zdrowotnych z perspektywy jego użytkowników, dowodzi, że w 2011 roku dla wielu Amerykanów koszty ubezpieczenia zdrowotnego zrosły aż o 9 procent.

fot. Administracja Baracka Obamy przekonuje, że dzięki nowym przepisom ubezpieczyciele przestaną bezkarnie windować ceny usług

Z danych the Kaiser Family Foundation wynika, że średni koszt ubezpieczenia zdrowotnego dla rodziny pracownika wynosi obecnie 15,073 dol., czyli 9 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Dla porównania, w 2001 roku koszty te były o 50 proc. mniejsze.

Co gorsza, wzrost kosztów ubezpieczenia zdrowotnego dla większości Amerykanów nie idzie w parze z podwyżkami płac.

Drew Altman, przewodniczący fundacji, która sporządziła rzeczony raport twierdzi, że tendencja zwyżkowa nie musi stać się stałym trendem. „Na razie nikt nie wie, czy koszty leczenia osiągnęły już stały poziom”, powiedział.

Biorąc pod uwagę poziom bezrobocia, utrzymujący się na poziomie 9 proc., wzrost kosztów opieki medycznej to bardzo zła wiadomość. Wielu pracodawców rezygnuje z zatrudniania dodatkowych pracowników, ponieważ nie stać ich na ich utrzymanie. W ten sposób koło się zamyka.

Analitycy wciąż debatują nad tym, w jak dużym stopniu za wzrost kosztów ubezpieczenia zdrowotnego odpowiada osławiony Obama Care.  Wielu z nich sugeruje jednak, że ubezpieczyciele podnoszą ceny oferowanych usług medycznych z obawy przed wchodzącymi w 2012 roku nowymi przepisami. Od stycznia każda znaczna podwyżka ceny danej usługi lekarskiej będzie musiała być bardzo dokładnie uzasadniona.

AS

Categories: Gospodarka, Zdrowie

Comments

  1. observer
    observer 11 grudnia, 2011, 21:13

    oczywiscie ze problem istnieje w USA z kosztami ubezpieczenia,ale czy podobnych problemow nie ma w Polsce ? i w calej Europie ? nawet jesli slynny ZUS w Pl pokrywa koszty leczenia,to jakiej jakosci one sa w porownaniu z najnowszymi technologiami medycznymi stosowanymi w US,dostepnymi natychmiastowo bez kolejek i zapisow dla kazdego kto ma ubezpieczenie medyczne. Przecietny czas oczekiwania na wizyte do lekarza specjalisty w PL to okres 2-6 miesiecy i nawet dluzej,natomiast w Stanach to tylko 48 godzin maximum,jest roznica ???, a wiec napiszcie o tych sprawach ,bez saczenia jadowitej propgandy euro-sukcesu.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*