Jedzenie w samolotach zagrożeniem dla zdrowia

Wiele posiłków serwowanych na pokładach samolotów może stanowić zagrożenie dla zdrowia pasażerów – wynika z danych rządowych opublikowanych w poniedziałek przez USA Today. Warunki w jakich są przygotowywane, pozostawiają wiele do życzenia.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków poinformowała, że przy przygotowywaniu posiłków przez firmy cateringowe na potrzeby linii lotniczych łamane są podstawowe zasady higieniczno-sanitarne.

Co więcej, problem, który ujawniły inspekcje przeprowadzone w 2009 i 2010 roku, dotyczy nie tylko lokalnych linii, ale także potężnych amerykańskich przewoźników.

Kontrole w LSG Sky Chefs, Gate Gourmet i Flying Food Group, które dostarczają przewoźnikom rocznie ponad 100 mln posiłków ujawniły problemy dotyczące m. in. przechowywania produktów w nieodpowiednich temperaturach, używania niedomytego  sprzętu i zatrudniania pracowników nie przestrzegających higieny pracy. Nie mówiąc już o pojawiających się w kuchni karaluchach czy myszach…

Przedstawiciele firm caretingowych natomiast zapewniają, że robią wszystko, by ich posiłki były zdrowe i bezpieczne. Linie lotnicze z kolei przekonują, że sprawdzają żywność serwowaną na pokładach swoich samolotów.

Dla przykładu, w menu Delta Airlines można znaleźć ciepły posiłek o nazwie „Home Run Hero”. Jest to specjalnie przyrządzony kurczak w liściach araguli ze słodką skarmelizowaną cebulą i serem Provolone serwowany z bagietką posmarowaną czosnkowym masłem z dodatkiem ziół, a wszystko delikatnie przyprawione oliwą i octem balsamicznym.

I pomyśleć, że brzmi tak smakowicie…

AS (UPI, Inf. wł.)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Zdrowie

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*