Jagody dobre na zmarszczki

fot.Couleur/pixabay.com

Jagody – różnego rodzaju – są idealne dla naszego zdrowia ze względu na wysoką zawartość błonnika i antyoksydantów. Ostatnie doniesienia wskazują ich kolejną zaletę. Otóż, z informacji na temat kwasu elagowego wynika, że jagody wykorzystane w miksturach do miejscowego stosowania mogą zapobiegać zniszczeniom kolagenu i łagodzić stany zapalne. Kwas elagowy to antyoksydant, który występuje w wielu owocach, a zwłaszcza w malinach, truskawkach i żurawinach (także w warzywach i orzechach).

Duża liczba wiarygodnych badań wskazuje, że wiele związków w jagodach – czy to zastosowanych bezpośrednio na skórę, czy też spożytych w formie całych owoców – należy do składników odżywczych o najsilniejszym działaniu ochronnym, jakie możemy dostarczyć organizmowi i jakie ten organizm jest w stanie przyswoić.

Wiadomo jednak, że gotowe produkty (powstałe w oparciu o kwas elagowy) do stosowania miejscowego nie wejdą na rynek zbyt szybko. Do tego czasu, jak radzą eksperci, najlepszą opcją wydaje się regularne spożywanie jagód. Najlepiej sięgać po ich organiczne wersje.

Categories: Zdrowie

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*