0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaZdrowieAmerykanki na środkach nasennych

Amerykanki na środkach nasennych

-

Zdrowe nawyki gwarancją dobrego snu

Aż 9 mln dorosłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych nie może spać bez pomocy środków nasennych – stwierdza w swoim najnowszym raporcie Krajowe Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). Znakomitą większość używających tabletek stanowią kobiety rasy białej, które ukończyły 50 lat i mają wyższe wykształcenie.

REKLAMA

fot. xiaphias/Wikimedia
fot. xiaphias/Wikimedia

To najprawdopodobniej tylko czubek lodowej góry epidemii bezsenności.

O wielu milionach niemogących zasnąć po prostu nikt nie wie. Są to osoby, które próbują ratować się domowymi sposobami, np. herbatką z rumianku, czy ciepłym mlekiem. Albo takie, które już przekonały się, że nic im nie pomaga i w nocy przewracają się z boku na bok.

W opinii ekspertów z nowojorskiego Weill Cornell Center for Sleep Medicine zaburzenia snu są obecnie częstsze w ostatnich latach, niż w minionych dekadach. Przyczyny upatruje się m.in. w stresie generowanym przez problemy finansowe, a także w epidemii otyłości i bezdechu, oraz w powszechnym używaniu elektronicznych gadżetów w godzinach nocnych.

Według niektórych oszacowań około 10 proc. mieszkańców USA cierpi na chroniczną insomnię i kwalifikuje się do pomocy lekarskiej. Niewystarczająca ilość snu może pogarszać różnorodne problemy zdrowotne jak np. cukrzycę, choroby serca, otyłość i depresję.

Pełną regenerację organizmu gwarantuje osobom dorosłym 7-9 godzin snu każdej nocy – uważają eksperci. Dotychczasowe badania CDC wykazały, że przynajmniej jedna trzecia społeczeństwa amerykańskiego nie przesypia rekomendowanej liczby godzin. Lekarze twierdzą, że z bezsennością można walczyć poprzez wyrobienie pozytywnych zdrowych nawyków. Dlatego należy:

-chodzić spać i wstawać o tej samej porze,

-codziennie zażywać ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu,

-zmniejszyć ilość spożywanej kofeiny lub w ogóle ją odstawić

– przed pójściem do łóżka nie pić alkoholu i nie palić papierosów

-leżąc w łóżku nie myśleć o problemach i sytuacjach stresogennych,

– unikać drzemek, np. na kanapie przed telewizorem przed pójściem do łóżka.

(ao)

REKLAMA

2091308145 views

REKLAMA

2091308447 views

REKLAMA

2093104910 views

REKLAMA

2091308737 views

REKLAMA

2091308883 views

REKLAMA

2091309027 views