Zjazd przyszłych przywódców Polonii

Doylestown (Inf. wł.) – Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii jest gospodarzem drugiej dorocznej „National Polish Apostolate Youth Leadership Conference”, która odbędzie się w dniach 17-20 sierpnia 2011 r.

 

Celem tego ważnego spotkania jest przedstawienie i przygotowanie przyszłych przywódców Polonii w Stanach Zjednoczonych. Młodzi, ambitni przedstawiciele polonijnej młodzieży przeanalizują i przedyskutują, w jaki sposób na ich życie wpływa wiara i religia, polska kultura i dziedzictwo, tradycje i wierzenia przekazywane im przez pokolenia polskich katolików zamieszkałych w Stanach Zjednoczonych.

 

Sponsorem spotkania jest Polski Apostolat przy Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych. Obecne będą polonijne organizacje – Kongres Polonii Amerykańskiej, Związek Narodowy Polski i Amerykański Instytut Kultury Polskiej. Koordynatorami z ramienia Apostolatu będą: Anthony Czarnecki i Peter Zendzian.

 

W gronie zaproszonych mówców znajdzie się abp Szczepan Wesoły z Rzymu, wieloletni przyjaciel bł. Jana Pawła II  i Prymasa Tysiąclecia Stefana kardynała Wyszyńskiego, wieloletniego papieskiego delegata do Polonii i polskich imigrantów.

 

Do udziału w Konferencji serdecznie zapraszamy polonijną młodzież w wieku 16-29 lat. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in.: „Jakie wartości kulturalne i religijne Polonia powinna utrzymywać i w jaki sposób mogą mieć one pozytywny wpływ na amerykańskie społeczeństwo?”, „Jakie nastawienie religijne i kulturalne mają młodzi Polacy, mieszkający dzisiaj w Stanach Zjednoczonych i relacja do starszego pokolenia Polonii”, „Integracja polskich imigrantów z amerykańskim społeczeństwem przy zachowaniu i rozwoju własnej tożsamości”. Po odczytach i aktywnych dyskusjach przewidziana jest działalność rekreacyjna – biwakowanie, oglądanie filmów, grupowe gry i zabawy towarzyskie.

 

Zainteresowani udziałem w Konferencji lub uzyskaniem więcej informacji na jej temat mogą wysyłać zgłoszenia lub zapytania na adres: pylcusa@live.com lub dzwoniąc do Theresy Romanowski (215) 739-3408.


(ak)

Categories: Z Chicago i Illinois

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*