Zdali mimo tremy i strachu Matura w Polskiej Szkole im. gen. Wł. Andersa

Powiększyło się grono absolwentów Polskiej Szkoły im. gen. Władysława Andersa, działającej przy parafii św. Tekli, pod adresem 6725 W. Devon Avenue w Chicago.

 

Dziewięcioro licealistów brało udział w dwuetapowym – pisemnym i ustnym – egzaminie maturalnym. 

 

Ustna matura była wielkim i niewątpliwie mocno stresującym przeżyciem, ale równocześnie bardzo pozytywnym. Mimo tremy i emocji zdali wszyscy uczestnicy egzaminu – wychowankowie klasy licealnej, prowadzonej przez panią Martę Machnicę.

 

Część pisemna odbyła się 17 kwietnia, a ustna – 24 br.

 

Maturzystów oceniała komisja egzaminacyjna w składzie: dyrektorka Szkoły Andersa Wanda Penar, nauczycielki – Marta Machnicka i Anna Kubiczek oraz Alicja Otap, dziennikarka (niżej podpisana). 

 

Maturę zaliczyli: Anna Biernat, Anna Bunda, Dariusz Drozd, Dominika Jędryczka, Andrzej Mrówca, Marek Przybysławski, Hanah i Sarah Sowiński oraz Patrick Żelazko.

 

Większość młodzieży z tej grupy urodziła się w USA i język polski jest dla niej drugim, po angielskim, językiem. Na sukces maturzystów złożyła się ciężka, wytężona praca oraz wiele wyrzeczeń – ich samych oraz rodziców, a także wspaniałych pedagogów, o ogromnej cierpliwości, oddanych dziełu siania polskiego ziarna w młodych umysłach i sercach.

 

Warto dodać, że 24 kwietnia odbył się również ważny egzamin w ósmej klasie, podsumowujący naukę na poziomie szkoły podstawowej.

 

Tekst i zdjęcia:

Alicja Otap

Categories: Z Chicago i Illinois

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*