Z kronik wypadków i przestępstw

Chicago (Inf. wł.) – Policja kontynuowała wczoraj poszukiwania sprawcy wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła kobieta, a jej mąż i troje dzieci odnieśli obrażenia. Ford minivan uderzył w dwa samochody i odjechał z miejsca kraksy. Doszło do niej 26 lutego wieczorem w Calumet City na południowym przedmieściu Chicago w rejonie skrzyżowania ulic Torrence i River Oaks. W szpitalu zmarła 42-letnia Maria Padilla z Hammond, Indiana. Jej mąż pozostawał wczoraj w szpitalu w ciężkim stanie, a troje dzieci zostało zwolnionych do domu po otrzymaniu pomocy medycznej.

 

***

Nastolatek został śmiertelnie potrącony na autostradzie Addams Tollway, w pobliżu S. Elmhurst Rd. 26 lutego w nocy. Zgodnie z zeznaniami świadków, chłopiec leżał na asfalcie, gdy doszło do wypadku. Przypuszcza się, że popełnił samobójstwo skacząc z wiaduktu. Zidentyfikowano go jako 17-letniego Scotta Wolf z Des Plaines. Policja znalazła włączony samochód chłopca na wiadukcie na Elmhurst Road.

 

***

Rzecznik policji chicagowskiej udzielił 26 lutego wyjaśnień w sprawie strzelaniny w północno-zachodniej dzielnicy. Do incydentu doszło 24 lutego około godziny 7:30 wieczorem w okolicy 5300 N. Natoma Avenue.

 

Funkcjonariusze zaczęli strzelać do 17-latka, który wymierzył w nich broń. Później okazało się, że była to atrapa. Do konfrontacji doszło po tym, jak policja próbowała zatrzymać nastolatka i drugiego mężczyznę, gdy próbowali skryć się w ciemnym zaułku na tyłach domów. Policja aresztowała 17-latka. Okazało się, że jest podejrzany o różne drobne wykroczenia. Drugi mężczyzna zbiegł i był wczoraj poszukiwany przez policję.

 

***

Policja Richton Park ostrzega rodziców i dzieci przed mężczyzną, który zaczepiał 10-letniego chłopca, bawiącego się przy domu, a nawet wszedł na schodki, by zostawić na nich magazyn pornograficzny, gdy chłopiec zignorował go i wszedł do środka. Do zajścia doszło 25 lutego w godzinach popołudniowych w okolicy 5100 Arquill Drive w Richton Park. Osobnik został opisany jako Afroamerykanin, około 5 stóp 9 cali wzrostu. Ubrany był w czarny płaszcz i brązową bluzę
z kapturem oraz dżinsy.


(ao)

 

Categories: Z Chicago i Illinois

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*