Z kronik kryminalnych

Chicago (Inf. wł.) – 68-letnia kobieta zmarła 29 marca w szpitalu, po tym jak poprzedniego dnia wieczorem upadła i doznała obrażeń głowy, w rezultacie popchnięcia przez uciekającego rabusia.

 

Policja określiła śmierć jako przypuszczalne zabójstwo.

 

Ofiarę zidentyfikowano jako Sally Katona-King, matkę i babcię, diakona w kościele metodystów.

 

Do incydentu doszło na stacji kolejki CTA na linii brązowej w okolicy 900 W. Fullerton Ave.

 

Kobieta schodziła po schodach, gdy popchnął ją mężczyzna, który wcześniej obrabował z telefonu komórkowego I-Phone pasażerkę stojącą na peronie kolejki.

 

Policja kontynuuje śledztwo i analizowanie nagrań z okolicznych kamer wideo, by uzyskać rysopis rabusia i dodatkowe informacje w tej sprawie

 

***

Policja chicagowska ostrzega mieszkańców płn. zach. dzielnicy Chicago w związku z atakiem seksualnym na dwie 16-letnie dziewczynki, do którego doszło 17 marca wieczorem w okolicy 5000 W. Irving Park.

 

Mężczyzna zaszedł od tyłu idące dziewczynki i jedną z nich unieruchomił w objęciach i zaczął dotykać w intymne miejsca, po czym rzucił ofiarę na ziemię i uciekł.

 

Policja oświadczyła, że dzieci i młodzież nie powinny przebywać na ulicy bez opieki dorosłych po zapadnięciu ciemności , a szczególnie w źle oświetlonych miejscach.

 

***

20-letnia kobieta została 29 marca wieczorem postrzelona w dzielnicy Logan Square w płn. zach. części miasta Chicago. Kobieta została trafiona w nogę, gdy siedziała w samochodzie w okolicy 2700 W. Armitage. W ciężkim stanie trafiła do szpitala Advocate Illinois Masonic Medical Center. Policja kontynuuje dochodzenie. Sprawdzane są nagrania z okolicznych kamer bezpieczeństwa.


(ao)

Categories: Z Chicago i Illinois

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*