Wyniki wtorkowych wyborów

Zgodnie z oczekiwaniami Robin Kelly wygrała wybory specjalne na urząd kongresmana w 2. okręgu na miejsce Jesse Jacksona juniora. Demokratka pokonała pięciu rywali, zdobywając prawie 80 proc. głosów. Republikanin Paul McKinley uzyskał 14 punktów procentowych, LeAlan Jones z Partii Zielonych 1,3 procent.

 

We wtorek odbyły się też w całym Illinois wybory do władz municypalnych i samorządowych.

 

Poniżej podajemy rezultaty wyborów do władz miejskich w wybranych miejscowościach powiatu Cook.

 

W Des Plaines w elekcji na burmistrza zwyciężył Matthew J. Bogusz pokonując dwóch rywali. Marka Walstena i Anthony (Tony) Arredia przewagą prawie 55 punktów procentowych. W tej samej miejscowości Joanna C. Sojka wygrała urząd radnej 7. okręgu pokonując Johna Malloy stosunkiem głosów 58 proc. do 42.

 

W Elmwood Park w wyborach na burmistrza zwyciężył Angelo ”Skip” Saviano pokonując Josepha ”Joe” Ponzio stosunkiem głosów 55 proc. do 45 procent.

 

We Franklin Park na urzędzie burmistrza utrzymał się Barrett F. Pedersen, który pokonał przewagą 53 proc. głosów dwóch rywali Juana Acevedo – 42 proc. i Christophera Litwin – 6,6 procenta.

 

W Harwood Heights w elekcji na burmistrza wygrała Arlene C. Jezierny pokonując Demetriosa Mougoliasa stosunkiem głosów 54 proc. do 46. W tej samej miejscowości w wyborach na radnych radnych zwyciężylii: Marcia L. Pollowy, Lawrence R. Steiner, Annette Brzezniak Volpe i Lester Szlendak.

W Justice w wyborach na burmistrza Krzysztof Wasowicz pokonał Johna J. Koslowskiego stosunkiem 55 proc. głosów do 45.

 

W Midlothian w elekcji na burmistrza Sharon Rybak pokonała przewagą 57 proc. głosów Terry Stephensa, który uzyskał 43 procent.

 

W Mount Prospect burmistrzem została Arlene A. Juracek, która w wyborach nie miała kontrkandydatów.

 

W Niles w elekcji na burmistrza wygrał Andrew Przybyło pokonując przewagą 63 proc. głosów Krzysztofa Hanusiaka, który uzyskał 37 procent. Do Rady Miejskiej zakwalifikowali się: Danette O’Donovan Matyas, George D. Alpogianis i Mary Marusek.

W Norridge w wyborach na burmistrza zwyciężył James Chmura pokonując przewagą 53 proc. głosów Thomasa Benigno, który otrzymał 39 proc. i Riccardo Anthony Mora, który uzyskał 7,5 procenta.

 

Wybory na urząd radnego wygrali: Ursula A. Kucharski, Jackie Michuski i Daniel Tannhauser.

 

W Park Ridge w elekcji na burmistrza zwyciężył David F. Schmidt. Pokonał Larry´ego Rylesa stosunkiem głosów 62 proc. do 38.

 

W Roselle w wyborach na burmistrza wygrała Gayle A. Smolinski, która przewagą 66 proc. głosów pokonała trzech rywali.

 

W Schiller Park w elekcji na burmistrza Barbara J. Piltaver uzyskała 50,4 proc. głosów i pokonła nieznaczną przewagą Annę Montana, która zdobyła 49,6 proc. Urzędy radnych wygrali: Lawrence Fritz, Richard W. Desecki i Moses Diaz.

W Summit w wyborach na burmistrza wygrał Joseph W. Strzelczyk pokonując przewagą 51 proc. głosów dwóch rywali.

 

W Tinley Park w elekcji na burmistrza wygrał Edward Zabrocki, który pokonał Stephena Erharda Eberhardta stosunkiem głosów 70 proc. do 30.

 

W Willow Springs Alan P. Nowaczyk nie miał opozycji w wyborach na burmistrza.

 

W Wilmette Bob Bielinski wygrał wybory na burmistrza przewagą 60 proc. głosów.

 

***

 

Jak poinformował sekretarz powiatu Cook David Orr, frekwencja wyborcza była rekordowo niska i wynosiła średnio 17 procent. Na 1 455 446 zarejestrowanych wyborców tylko 273 371 oddało głosy.

 

Szczegółowe wyniki wyborów dostępne są na witrynie: www.electionnight.cookcountyclerk.com.

 

Do tematyki wyborczej powrócimy na naszych łamach w wydaniu weekendowym.

 

Alicja Otap

Categories: Z Chicago i Illinois

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*