Ulica Matki Marii Teresy Dudzik

Chicago (Inf. wł.) – Jak poinformował radny 31. okręgu miejskiego Ray Suarez, odcinek ulicy North Karlov został nazwany Honorową Aleją Matki Marii Teresy Dudzik – Mother Mary Theresa Dudzik Honorary Way.

 

Tablica z nową nazwą pojawiła się na południowo- wschodnim rogu skrzyżowania ulic North Karlov i West Belmont w Chicago.

 

Matka Maria Teresa Dudzik była założycielką chicagowskiego zakonu franciszkanek. Zanim przyjęła śluby zakonne, nazywała się Józefina Dudzik. Była polską imigrantką. Do Chicago przyjechała w 1881 roku.

 

Podczas uroczystości nadania ulicy imienia Honorowej Alei Matki Marii Teresy Dudzik, wspominano zasługi patronki dla Chicago i lokalnej społeczności. Była nie tylko założycielką i głową zakonu, ale też szefem domu opieki dla osób starszych i ubogich.

 

W uroczystości, która odbyła się w ub. miesiącu z udziałem radnego Suareza, uczestniczyli przedstawiciele Kościoła oraz organizacji dzielnicowych, a także zakonu franciszkanek i prowadzonego przez nie domu opieki St. Joseph Village of Chicago, którego siedziba znajduje się pod adresem 4021 W. Belmont Ave.

 

(ao)

Categories: Z Chicago i Illinois

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*