Senę Durbin broni właścicieli domów przed licytacjami

Chicago (Inf. wł., CT, CST) – Władze oświatowe okręgu szkolnego Grayslake zaplanowały na świąteczny długi weekend dokładne sprzątanie i dezynfekcję tutejszego liceum, po tym jak trzech uczniów uległo infekcji złośliwym gronkowcem typu MRSA. niepoddającym się leczeniu konwencjonalnymi antybiotykami.

Uczniowie otrzymali polecenie opróżnienia szafek i zabrania ich zawartości do domu.

Ponadto w każdym pomieszczeniu klasowym będą zainstalowane pojemniki z emulsją do dezynfekowania rąk.

Wiele szkół w metropolii chicagowskiej zwróciło uwagę na potencjalne zagrożenie niebezpieczną bakterią i profilaktycznie przeprowadziły dokładne sprzątanie wraz z dezynfekcją.

Infekcje gronkowcem odpornym na leczenie konwencjonalnymi antybiotykami – w tym również typu MRSA – odnotowane zostały w szkołach w całym kraju. Jeden uczeń zmarł w stanie Virginia. Władze w tym stanie zamknęły 21 szkół.
Od września w kilku szkołach w metropolii chicagowskiej – m.in. w chicagowskim liceum typu magnet,Walter Payton High School, w północnej dzielnicy, w Chavez Elementary School w południowej dzielnicy miasta, w Midlothian w Central Park School oraz w liceum Naperville North – odnotowano przypadki złośliwej infekcji MRSA.

Do zarażenia supergronkowcem najczęściej dochodzi w szpitalach i szatniach sportowych. Aby uniknąć zarażenia trzeba przestrzegać higieny, myć często ręce i pamiętać o tym, by nie używać cudzych rzeczy, związanych z higieną osobistą, jak np. ręczników, czy maszynek do golenia oraz pamiętać o opatrzeniu otwartych ran i skaleczeń. (ao)

Categories: Z Chicago i Illinois

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*