Senator z Illinois popiera małżeństwa tej samej płci

Republikański senator z Illinois Mark Kirk i demokratyczny senator z Delaware Tom Carper, udzielili oficjalnego poparcia równouprawnieniu w instytucji małżeństwa. Senatorzy Kirk i Carper zdecydowanie opowiedzieli się za legalizacją małżeństw osób tej samej płci.


Ich oświadczenie zostało z uznaniem i entuzjazmem przyjęte przez Kampanię na Rzecz Praw Człowieka (Human Rights Campaign, HRC), organizację walczącą o równouprawnienie gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów, (LGTB).


Senator Kirk jest drugim w Izbie Wyższej Kongresu USA republikaninem i 50. senatorem, popierającym małżeństwa osób tej samej płci. Tak więc, dzięki jego poparciu, legalizację takich małżeństw popiera już... połowa senatorów w Senacie Stanów Zjednoczonych.


Warto podkreślić, że Legislatury stanów, reprezentowanych przez Kirka i Carpera, aktualnie pracują nad ustawami o równouprawnienieniu w instytucji małżeństwa.


Prezes HRC Chad Griffin wydał specjalne oświadczenie, w którym podziękował senatorom i wyraził uznanie dla ich postawy, którą określił jako przejaw dobrego przywództwa, postępu i sprawiedliwości społecznej.

(HRC – ao)

 

Categories: Z Chicago i Illinois

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*